REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 18 lipca 2006  
Bicz na pijanych kierowców
 
 

Mieszkańcy Tarnowa i okolic, którzy lubią po kilku głębszych usiąść za kierownicą powinni mieć się na baczności. Miejscowe organy ścigania porozumiały się w sprawie wcielania w życie wytycznych Ministra Sprawiedliwości dotyczących pijanych kierowców.

Oznacza to, że ci, których jazda na podwójnym gazie miała szczególnie dotkliwe skutki mogą liczyć się z utratą pojazdu czy opublikowaniem ich wizerunku w mediach.

Przyzwolenie na jazdę po pijanemu jest u nas duże. Przypadki kilkukrotnego przekroczenia norm dozwolonej ilości alkoholu we krwi zdarzają się często. Ostatnio mieliśmy do czynienia z kierowcą zatrzymanym w Łęgu Tarnowskim - mówi Paweł Twardy z Sekcji Ruchu Drogowego tarnowskiej Policji. Zatrzymany jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h a po badaniu alkomatem okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do tej pory na pijanych kierowców czekały przede wszystkim kary finansowe, odebranie prawa jazdy czy tymczasowa konfiskata pojazdu - mówi Bożena Owsiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

- Teraz będziemy wnioskować o zamieszczenie nazwiska w prasie, a w następnej kolejności także jego wizerunku.
Organy ścigania w regionie tarnowskim przodują w tymczasowej konfiskacie mienia pijanych kierowców. W ubiegłym roku zabezpieczono ponad 100 pojazdów.

 
 
Źródło: www.tarnow.pl
Ostatnie komentarze
yhyhy07-06-2009
Co za kretyn z ciebie bocianku. Dozwolona ilość alkoholu we krwi w Polsce to 0,2 promila. Czyli mając 1 promil przekraczamy tą dawkę 5-krotnie, mając dwa probile 10-krotnie itp, itd. Jakbyś czytał uważnie i znał przepisy regulujące ilość alkoholu we krwi osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w Polsce to nie pisałbyś takich bzdur. Ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie, albo chociaż zapoznajcie się z normami prawnymi w takim przypadku.
 
ala13-02-2009
uwierzcie ,że nie trzeba publikować zdjęć pijanych kierowców-większość sama afiszuje się z tym, że cyt.-h... mi zrobili i zrobią, nie ma takiego co by prezesowi zaszkodził. A zwłaszcza mundurowi- cidopiero czują się bezkarnie!!!!!!!!
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry