REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 4 lutego 2009  
Ksiądz złapany na jeździe po pijanemu
 
 
Duchowny z bydgoskiej bazyliki św. Wincentego a Paulo miał blisko 1,5 promila alkoholu, gdy zatrzymali go policjanci.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ksiądz jechał fiatem panda ulicami Bydgoszczy. Musiał jechać za szybko lub złamać inny przepis drogowy, bowiem ruszył za nim policyjny radiowóz patrolujący miasto. Funkcjonariusze zatrzymali fiata na ul. Powstańców Wielkopolskich.

- Na nasze powitanie kierowca odpowiedział "Szczęść Boże" - opowiadają policjanci. - Nie było w tym nic dziwnego, bo mężczyzna miał na sobie sutannę. Zdziwił nas natomiast zapach alkoholu wydostający się z kabiny auta. Trochę nam było nieswojo, ale poprosiliśmy księdza, aby dmuchnął w alkomat. No i duchowny trochę wydmuchał - opowiadają mundurowi.

- Ksiądz miał prawie półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Dariusz Bebyn, z prokuratury Bydgoszcz-Północ.

Noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Wzbudzał zainteresowanie innych zatrzymanych, którzy w tym czasie z różnych powodów trafili za kraty. W poniedziałek przed południem duchowny, po przesłuchaniu przez policjantów, powiedział, że bardzo żałuje tego co zrobił i prosił o możliwość dobrowolnego poddania się karze. - Przyznał się do winy i oświadczył, że chce dobrowolnie poddać się karze - potwierdza prokurator Bebyn.

Śledczy, jeżeli przystanie na to sąd, chcą ukarać duchownego grzywną w wysokości 2,5 tys. zł, zakazem prowadzenia pojazdów na dwa lata i świadczeniem pieniężnym w wysokości 500 zł na rzecz ofiar wypadków drogowych. Wyrok ma być także podany do publicznej wiadomości.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry