REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 14 marca 2011  
Azjaci uczą się od nas walczyć z pijanymi kierowcami
 
 
Delegacja z Wietnamu przyjechała, żeby podejrzeć jak skutecznie walczyć z pijanymi kierowcami, czy koordynować działanie służb ratowniczych. To kolejny naród, który bierze przykład z Olsztyna.

Olsztynianie często dość krytycznie patrzą na to, co się dzieje w mieście. Okazuje się jednak, że to czego na co dzień mieszkańcy stolicy regionu nie doceniają, zdaniem innych narodów jest godne naśladowania.

Do Olsztyna zawitała delegacja z Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Goście zostali zaproszeni do Polski przez stowarzyszenie Globalne Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Światową Organizację Zdrowia, aby dowiedzieć się m.in., jak zapobiegać wypadkom samochodowym. Ta wiedza ma pomóc w poprawie bezpieczeństwa na ulicach w ich kraju. W Wietnamie na drogach panują mniej sformalizowane zasady niż w Polsce. Pierwszeństwo ma ten, kto jest szybszy. Obcokrajowcom trudno też zrozumieć, jakie przepisy obowiązują, np. na skrzyżowaniach. Brakuje również systemowych rozwiązań dotyczących współpracy służb drogowych i mundurowych.

Goście spędzili dwa dni w Warszawie, a następnie spotkali się z fachowcami w Olsztynie. - Wybraliśmy miasto z regionu, gdzie są mazurskie jeziora, bo biorą udział w konkursie na siedem cudów natury - mówi Than Van Thanh, przewodniczący delegacji. - My też mamy swoją kandydaturę, zatokę Ha Long. Są wśród nas przedstawiciele służby medycznej, policji prewencyjnej i interwencyjnej. Te jednostki we współpracy zajmują się likwidacją szkód po wypadkach spowodowanych przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Są z nami też pracownicy, którzy zajmują się ustawodawstwem w zakresie przepisów drogowych.

I dodaje: - Naszym celem jest wymiana doświadczeń, które posłużą nam do walki z nietrzeźwymi kierowcami. Już teraz dużo się nauczyliśmy od różnych służb, które widzieliśmy w Olsztynie.

Goście wzięli udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Drogowego, poznali założenia programu profilaktycznego prowadzonego przez Miejski Zakład Profilaktyki i Terapii Uzależnień "Piłeś? Nie jedź!". Obserwowali również działania policji w ramach akcji "Prędkość" oraz "Alkohol i narkotyki". Poznawali także projekty edukacyjne skierowane do najmłodszych.

Delegaci z Azji spotkali się w piątek z prezydentem Piotrem Grzymowiczem, który opowiadał im o współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na olsztyńskich ulicach, o rozwiązaniach komunikacyjnych, transporcie publicznym, a także planowanej budowie linii tramwajowej. - W sprawie projektowanych inwestycji zasięgamy także opinii naszych mieszkańców, przez których tereny ma przebiegać planowana droga, prowadzimy konsultacje - tłumaczył. - W Olsztynie niezwykle aktywne jest środowisko rowerzystów, dlatego powołaliśmy nawet specjalnego pełnomocnika po to, aby uniknąć błędów przy budowie ścieżek rowerowych. Mam nadzieję, że nasze doświadczenia będziecie mogli wprowadzić w swoim kraju.

 
 
Ostatnie komentarze
AlcoSafe15-03-2011
najprostrzym sposobem wykluczajacym pijanych kierowców z ruchu drogowego jest zainstalowanie systemu AlcoSafe - patrz: www.alcosafe.com.pl - naprawdę warto!! ten system może uchronić wiele istnień ludzkich przed skutkami wypadkó drogowych spowodowanych przez kierowców na "podwójnym gazie"
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry