REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 15 listopada 2010  
Tragiczny finał długiego weekendu
 
 
Nie pomogły prośby i groźby stróży prawa. Policyjne statystyki mówią same za siebie. Podczas długiego weekendu związanego ze Świętem Niepodległości na polskich drogach doszło do 571 wypadków, w których zginęło 90 osób, a 652 zostały ranne. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali ponad 2000 pijanych kierowców.

Brak wyobraźni kierujących, brawura, siadanie za kółkiem po spożyciu alkoholu. W czasie minionego, czterodniowego weekendu, który łączył się z Dniem Niepodległości kierowcy się nie popisali. Komenda Główna Policji przedstawiła właśnie tragiczne statystyki dni wolnych od pracy.

Te dane brzmią makabrycznie. Od 11 listopada na drogach w całym kraju doszło w sumie do 571 wypadków, w których zginęło aż 90 osób, a 652 kolejnych zostało rannych. Policjanci zatrzymali 2287 pijanych kierowców.

Do tragedii dochodziło m.in. w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. W Ośnie (woj. kujawsko- pomorskie) uraczony alkoholem 32-latek potrącił oplem astrą motorowerzystę, a potem zabił się uderzając w przydrożne drzewo. W Święto Niepodległości nieopodal Dobrzyniewa w Wielkopolsce 28-latek stracił panowanie nad vw golfem i zginął także na drzewie.

W weekend z dniem Wszystkich Świętych, który był o jeden dzień krótszy w 407 wypadkach śmierć poniosło 39 osób, a 532 zostały ranne. Stróże prawa schwytali 1880 pijanych kierowców.


 
 
Źródło: se.pl
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry