REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 2 kwietnia 2007  
Policjanci oskarżeni o zatuszowanie sprawy jazdy po pijanemu
 
 

Sześć osób, w tym czworo byłych policjantów z komendy w Brzezinach (Łódzkie), odpowie przed sądem za zatuszowanie incydentu drogowego z udziałem pijanego dyrektora tamtejszego szpitala.

Sprawę podejrzanej w tym śledztwie byłej szefowej brzezińskiej policji Aldony K., ze względu na stan jej zdrowia, wyłączono do odrębnego postępowania.

Akt oskarżenia łódzka prokuratura okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego w Brzezinach - poinformował w piątek PAP rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania.

Wśród oskarżonych w tej sprawie są podinsp. Joanna W., ówczesna naczelnik sekcji kryminalnej komendy policji w Brzezinach, b. naczelnik sekcji prewencji i ruchu drogowego tej komendy Andrzej K. oraz dwaj funkcjonariusze Paweł O. i Marek B. Obok nich na ławie oskarżonych zasiądą także ówczesny dyrektor szpitala w Brzezinach i radny Jan K. oraz jego żona Maria K., ordynator jednego z oddziałów w szpitalu.

Obok nich w tym procesie odpowie także Włodzimierz C., który - zdaniem śledczych - kilka lat wcześniej - wręczył jednemu z oskarżonych policjantów łapówkę.

Sprawa dotyczy zatuszowania zdarzenia drogowego z czerwca 2003 roku, kiedy to ówczesny dyrektor szpitala w Brzezinach i radny Jan K., kierując samochodem po pijanemu, uderzył w przydrożny znak drogowy. W tym czasie oskarżeni policjanci pracowali w komendzie policji w Brzezinach.

Według prokuratury, ówczesna komendant tamtejszej policji Aldona K. poprosiła Joannę W. o podjęcie działań, które umożliwiłyby dyrektorowi szpitala uniknięcia odpowiedzialności karnej. W brzezińskiej komendzie doszło wówczas do sfałszowania policyjnej dokumentacji, m.in protokołu użycia alkomatu i notatek służbowych. Wynikało z nich, że po popełnieniu wypadku dyrektor szpitala był trzeźwy.

Badaniu alkomatem poddał się policjant Andrzej K., który był dobrym znajomym dyrektora. Tymczasem z ustaleń prokuratury wynika, że szef szpitala miał 2 promile alkoholu w organizmie. Według śledczych Joanna W. poświadczyła także nieprawdę w sprawozdaniu sporządzonym na potrzeby postępowania wyjaśniającego, prowadzonego przez inspektorat KWP w Łodzi.

Natomiast - według śledczych - żona Andrzeja K. podrobiła podpis męża na protokole badania zawartości alkoholu i sfałszowała dokumentację medyczną dotyczącą rzekomego pobyt jej męża w szpitalu. Tej ostatniej grozi do 5 lat więzienia; jej mężowi do 2 lat pozbawienia wolności, a pozostałym oskarżonym do 10 lat więzienia. Niektórzy z oskarżonych policjantów przyznali się do winy.

Sprawę podejrzanej w tym śledztwie Aldony K. wyłączono do odrębnego postępowania. "Według opinii biegłych, ze względu na jej stan zdrowia nie jest możliwy jej udział w postępowaniu" - wyjaśnił Kopania.

Mł. insp. Aldona K. - już jako zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi - została zatrzymana w listopadzie ub. roku, gdy sama stawiła się w prokuraturze. Jest podejrzana o niedopełnienie obowiązków w celu osiągnięcia korzyści osobistych, poplecznictwo i podżeganie do poświadczenia nieprawdy w policyjnej dokumentacji. Przyznała się do stawianych jej zarzutów; sąd nie zastosował wobec niej aresztu. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Po przedstawieniu zarzutów komendant główny odwołał Aldonę K. ze stanowiska zastępcy szefa łódzkiej policji.


 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry