REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 15 kwietnia 2009  
Wyprzedzał pijany 13-latek...
 
 
Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mężczyzna, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, pozwolił 13-latkowi kierować samochodem.

Chłopiec podczas wyprzedzania doprowadził do kolizji drogowej. Jak ustalali policjanci małoletni był również pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna wspólnie z konkubiną oraz jej 5-letnim synem, wybrali się na święta do rodziny. W niedzielę Wielkanocną, podczas biesiadowania uczestnikom zabrakło alkoholu. W związku z tym, gospodarz domu udostępnił 25-latkowi swój samochód. Mężczyzna wsiadł do forda scorpio razem ze swoją partnerką, jej dzieckiem oraz 13-letnim pasierbem właściciela pojazdu i razem wyruszyli na stację benzynową.

Z relacji kierowcy wynika, że w drodze powrotnej zamienił się z 13-latkiem miejscami, pozwalając mu kierować autem. Kiedy chłopiec wyprzedzał inny pojazd doprowadził do kolizji drogowej, a następnie wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że chłopiec przewoził dwie dorosłe nietrzeźwe osoby oraz 5-letnie dziecko. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 25-letni pasażer miał 2,2 promila, natomiast 29-letnia pasażerka promil alkoholu w organizmie. Badanie trzeźwości wykazało także, że 13-letni kierowca był również pod wpływem alkoholu - miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

25-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za udostępnienie pojazdu osobie małoletniej. Kary nie uniknie również właściciel pojazdu, który udostępnił swój samochód osobie nietrzeźwej, za co grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Z kolei małoletni za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem rodzinnym.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry