REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 2 listopada 2010  
Akcja "Znicz": Zatrzymano niemal 2 tys. pijanych kierowców
 
 
39 osób zginęło, a 532 zostały ranne w 407 wypadkach, do których doszło na polskich drogach podczas czterech ostatnich dni - informuje policja, podsumowując tegoroczną akcję "Znicz". Podczas przedłużonego weekendu funkcjonariusze zatrzymali aż 1880 nietrzeźwych kierowców.

Policja, porównując dane z dwóch ostatnich dni z 31 października i 1 listopada ubiegłego roku, podkreśla, że tegoroczne dane są nieco lepsze. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni na polskich drogach doszło do 186 wypadków, zginęło wtedy aż 18 osób. W tym roku wypadków było o 13 mniej. Zginęło niestety 15 osób, - czyli 3 mniej niż przed rokiem.

Zdecydowanie mniej - zestawiając ze sobą te dwa dni było również pijanych kierowców. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali niemal 1000 takich osób, Przed rokiem było to już 1217 osób.

Ale jeżeli bierzemy pod uwagę wszystkie wolne dni - to okazuje się, że wciąż za dużo jest pijanych kierowców, za dużo wypadków i znów tyle niepotrzebnych ofiar.

Policjanci rozpoczęli akcję w piątek. Więcej funkcjonariuszy pojawiło się m.in. na trasach krajowych, wyjazdowych i wjazdowych do miast oraz w okolicach cmentarzy. W sumie nad bezpieczeństwem tych, którzy odwiedzają w te dni groby bliskich, czuwało około 15 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką jadą kierowcy, i ich trzeźwość. Sprawdzali także stan techniczny aut i to, czy dzieci przewożone są w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy.

 
 
Autor: Mateusz Wróbel
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry