REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 20 lutego 2006  
Stop pijanym kierowcom!
 
 

Od lat nic nie jest w stanie zniechęcić nieodpowiedzialnych właścicieli samochodów, którzy – pomimo ryzyka doprowadzenia do czyjegoś - albo własnego - kalectwa lub śmierci i tak decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- W ubiegłym roku pomorska policja zatrzymała prawie 11,5 tys. kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Ci właśnie kierowcy byli sprawcami kilkudziesięciu wypadków drogowych w których zginęły 22 osoby. Dlatego postanowiliśmy zdecydowanie reagować na każdy przypadek łamania prawa i podjęliśmy działania, które zmierzają do zatrzymania jak największej grupy osób, która kieruje pojazdami w stanie nietrzeźwości - mówi nadkomisarz Janusz Staniszewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Tym razem w województwie pomorskim policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących.

- W ten sposób uniknęliśmy 26 potencjalnych wypadków drogowych w których ktoś mógłby zginąć. Najwięcej – po trzech pijanych kierowców zatrzymano w Wejherowie, Pucku i Chojnicach. Przeciętnie zimą w dniach, gdy nie ma specjalnych akcji drogowych pomorscy policjanci zatrzymują średnio około 12 nietrzeźwych zmotoryzowanych – mówi Staniszewski.

Dodajmy, że w czasie czwartkowej akcji po dwóch pijanych kierowców zatrzymano w Tczewie, Sztumie, Pruszczu, Lęborku, Słupsku i Gdańsku. Po jednym w Malborku, Kwidzynie, Kościerzynie, Kartuzach i Gdyni.
Funkcjonariusze już teraz zapowiadają, że takie akcje będą się powtarzać.

Wśród ogólnej liczby wypadków spowodowanych przez kierujących nietrzeźwi stanowią ponad 8 proc. Dlatego policjanci apelują również do pasażerów, by nie pozwalali nietrzeźwym kierowcom prowadzić samochodów.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą poważne konsekwencje. Jeżeli kierowca miał we krwi nie więcej niż pół promila, grozi mu 5 tys. zł grzywny lub 30 dni aresztu oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Nietrzeźwemu kierowcy w którego krwi stwierdzone zostanie więcej niż pół promila alkoholu, grozi nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia. Ponadto może zostać obciążony nawiązką do 7 tys. złotych na rzecz instytucji zajmujących się bezpieczeństwem na drogach oraz grzywną, która w niektórych przypadkach może wynieść nawet do 700 tys. zł.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry