REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 12 listopada 2007  
Biały Marsz przeciwko pijanym kierowcom
 
 

 

Dość pijaństwa na drogach - pod takim hasłem około 200 osób domagało się w centrum Łodzi surowszych kar dla kierowców na "podwójnym gazie". Demonstrację zorganizowała rodzina 15-letniego chłopca zabitego na ulicy przez pijanego kierowcę.

Na prośbę rodziców zabitego chłopca na ulicy Piotrkowskiej stawili się koledzy, sąsiedzi oraz uczniowie i nauczyciele z gimnazjum nr 10, do którego chodził Łukasz, a także uczniowie innych szkół. Uczestnicy marszu protestowali w ten sposób przeciwko pijanym kierowcom, którzy niosą śmierć na polskich drogach.

"Chcieliśmy tym marszem wspomnieć bezsensowną śmierć Łukasza, a tym samym sprzeciwić się pijanym kierowcom na drogach i przyzwoleniu, jakie do tej pory jest dla takich pijanych kierowców, czyli potencjalnych zabójców. Takie przestępstwo powinno być traktowane jak morderstwo. Zaczynamy walkę od samego dołu, może usłyszy to góra, może coś się zmieni. Jak nikt nic nie będzie robił, to takich tragedii będzie więcej" - powiedział PAP ojciec zmarłego chłopca.

Uczestnicy marszu w milczeniu przeszli przed Łódzki Urząd Wojewódzki, gdzie rodzice zabitego chłopca wręczyli przedstawicielowi wojewody petycję do rządu. Domagają się w niej zaostrzenia kar dla pijanych kierowców, m.in. dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i przepadku samochodu, a także wysokich kar grzywny i zobowiązania pijanych sprawców wypadku do pokrycia kosztów leczenia poszkodowanych.

2 listopada prowadzony przez 29-letniego Kamila D. fiat tempra uderzył w skuter, którym jechał 15-letni Łukasz. Reanimacja nie pomogła i nastolatek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kierujący fiatem i pasażer uciekli z miejsca zdarzenia i porzucili samochód kilka ulic dalej.

Policjantom udało się jednak szybko ująć kierowcę. Mężczyzna miał we krwi prawie 2,3 promila alkoholu. W dodatku nie miał prawa jazdy. Siedzi teraz w areszcie. Sąd może go skazać nawet na 12 lat więzienia.

 
 
Autor: Andrzej Geller
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry