REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 

Artykuły
  piątek 17 grudnia 2010  
Zimowa garderoba kierowcy
 
Strony: [1] 2 3
 

Niska temperatura powietrza, silne podmuchy wiatru i padający śnieg zmuszają nas wszystkich do tego, by wychodząc z domu w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje ciało przed jego szybkim ochłodzeniem.

Puchowe kurtki, wełniane swetry, czapki, szaliki, ciężkie buty sprawiają, że dyskomfort związany z odczuwaniem niskiej temperatury maleje, ale za to wzrasta dyskomfort związany z wykonywaniem określonych ruchów. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia kierowcy, który prowadząc samochód powinien czuć kontrolę nad pojazdem. Czy mając na sobie kilka kilogramów ubrań i buty z grubą podeszwą taką kontrolę faktycznie mamy?

Zacznijmy od obuwia!

 Aż 15% kierowców przyznaje się do chwilowej utraty kontroli nad samochodem z powodu prowadzenia auta w butach na grubej podeszwie. W okresie zimowym jest to niestety przyczyna bardzo wielu kolizji i wypadków. Jak więc unikać tego problemu? Najlepsze buty dla kierowców to takie, które nie ograniczają ruchów nogi w kostce. Ważne jest, by ich podeszwa, nie była zbyt gruba, czy szeroka, gdyż w ten sposób może spowodować jednoczesne naciśnięcie pedału gazu i hamulca. Co więcej, gruba podeszwa zmniejsza możliwość odczuwania nacisku przenoszonego na pedały.

Musimy pamiętać, aby przed wsiadaniem do auta wyczyścić dokładnie buty ze śniegu i osuszyć, chociażby na dywaniku samochodowym. W przeciwnym razie śliska podeszwa może się nagle zsunąć z hamulca i może mieć to tragiczne konsekwencje. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie pary butów na zmianę, które kierowca zakłada przed podróżą. To tyczy się zwłaszcza osób, które decydują się na dłuższą wyprawę, np. na narty. Kiedy mamy do przejechania kilkaset kilometrów, nasza stopa w ciężkim obuwiu z mniejszą możliwością odczuwania nacisku przenoszonego na pedały znacznie szybciej się męczy. Nie zapominajmy o tym.

Strony: [1] 2 3
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Źródło: www.mistrz-kierownicy.com.pl

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry