REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 12 lutego 2009  
Ruszył proces pirata, który zabił dziecko
 
 
Przed bydgoskim sądem rozpoczął się proces Artura M. Bydgoszczanin we wrześniu prowadził auto po pijanemu, wjechał w wiatę przystankową przy ul. Ujejskiego i uderzył w idących chodnikiem rodziców z małym dzieckiem. Pięcioletni chłopiec zmarł w szpitalu.

Do tragedii doszło obok przystanku autobusowego przy ul. Ujejskiego (przy rondzie Toruńskim).
Ponadto prokuratura oskarżyła bydgoszczanina o kradzieże samochodów i włamanie do kiosku. - Przyznaję się do spowodowania wypadku, byłem pijany, szczegółów nie pamiętam - mówił w czwartek w sądzie 29-letni Artur M. - Prostuję swoje wyjaśnienia dotyczące kradzieży. Policjant mnie do tego przymusił, kopnął mnie w brzuch i uderzył w twarz, dlatego tak powiedziałem - dodał.

Tragedia wydarzyła się 10 września na przystanku autobusowym przy ul. Ujejskiego. Kierowca opla kadetta uciekał przed policją. Pędził ul. Wojska Polskiego, nagle skręcił w prawo w ul. Ujejskiego i dalej - już pod prąd - zjechał w kierunku ronda Toruńskiego. - Jechaliśmy za nim, bo ktoś zadzwonił ze stacji benzynowej na Wyżynach, że do wozu wsiada pijany kierowca - opowiadał Paweł Suchorski, zastępca naczelnika sekcji prewencji i ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji. - Nigdy bym nie przypuszczał, że gdy damy mu sygnał, zamiast się zatrzymać, będzie jechał pod prąd i stanie się nieszczęście - dodał.

29-latek nie panował nad samochodem. Opel wpadł na chodnik i w pobliżu przystanku autobusowego linii 68 i 69 (w kierunku Wyżyn) staranował rodzinę. Potem z impetem wjechał na skarpę i stoczył się z niej uderzając w tylną ścianę wiaty przystankowej.

Pięciolatka na miejscu reanimował policjant. Maluch w stanie krytycznym został przewieziony do oddalonego o kilkaset metrów Szpitala uniwersyteckiego nr 2 im. Biziela. Trafiła tam też jego 27-letnia matka, a rok starszego ojca karetka przetransportowała do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza. - Kierowca wygramolił się z samochodu i próbował uciekać na piechotę - opowiadał "Gazecie" jeden ze świadków wypadku. - Na szczęście w pobliżu była już policja i złapała tego bandytę.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry