REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 21 czerwca 2006  
Nekrologi mają odstraszać od jazdy po drinkach
 
 

To kolejna już akcja społeczna Fundacji Nadzieja Doroty Stalińskiej. Aktorka, która sama ucierpiała w kilku wypadkach spowodowanych przez brawurowych kierowców, od lat jest zaangażowana w sprawy bezpieczeństwa na drodze. Apeluje m.in. do rowerzystów, by jeździli w kamizelkach odblaskowych. Rozdawała też odblaski uczniom.
Jazda wysokiego ryzyka

Najnowszy pomysł Fundacji Nadzieja to klepsydra utrzymana w konwencji dyplomu sportowego. „Św. pamięci Janusz Kowlaski, zdobywca I miejsca w konkurencji powrotu do domu po dwóch drinkach” – głosi plakat, który można znaleźć na łamach niektórych dzienników. Obok widnieją krzyż, data i podpis sędziego głównego. Zaś poniżej ostrzeżenie: „Ty możesz być następny”.

Plakaty mają kilka wersji, oprócz jazdy po pijanemu piętnują też niezapinanie pasów w samochodzie. – Czasem trzeba szokować, by trafić ludziom do mózgów – mówi Dorota Stalińska. – Co osiem minut na polskich drogach dochodzi do wypadku, co półtorej godziny ginie człowiek.

– Wyruszając w podróż samochodem, na dobrą sprawę powinniśmy żegnać się z rodziną niczym górnicy schodzący do kopalni. Bo nigdy nie wiadomo, czy uda nam się wrócić do domu – bije na alarm aktorka.

Fikcyjne nazwiska

Liczy, że jej fundacji uda się zebrać dość pieniędzy, by ta kampania trafiła na billboardy, dzięki czemu każdego dnia docierałaby do tysięcy kierowców. Na dyplomach-klepsydrach figurują dane fikcyjnych osób. – Wybraliśmy popularne nazwiska i specjalnie je przekręciliśmy, np. zamiast Kowalskiego jest Kowlaski, by przypadkiem ktoś nie skojarzył przekazu z własną osobą – tłumaczy Dorota Stalińska.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń: pijani kierowcy są coraz większą plagą na polskich drogach. – Niestety, mimo naszych apeli kierowcy, siadając po drinku za kierownicę, nie zdają sobie sprawy, jakie powodują niebezpieczeństwo na drodze – mówi nadkom. Mariusz Sokołowski, rzecznik komendy stołecznej. Od początku roku w stolicy zostało złapanych ponad 1,5 tys. pijanych kierowców. Szoferzy po alkoholu spowodowali 69 wypadków i 274 kolizje, w których zginęło siedem osób, a 79 zostało rannych.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry