REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 5 listopada 2008  
Śmiertelnie potrącił 11-latkę: Sprawę odroczono
 
 
Apelację w sprawie wyroku dotyczącego kierowcy, który po pijanemu śmiertelnie potrącił 11-letnią dziewczynkę, bezterminowo odroczył w środę Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Sąd postanowił wezwać na kolejną rozprawę m.in. biegłego lekarza sądowego. Sąd Okręgowy w Olsztynie miał w środę rozpatrywać zażalenie na wyrok, który wydał na pijanego kierowcę Andrzeja Bojarczyka Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Zażalenia złożył obrońca oskarżonego.

Bojarczyk (sąd rejonowy zezwolił na publikację danych - przyp. red.) został skazany na 10 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za to, że 13 grudnia 2007 po pijanemu potrącił jadącą rowerem jedenastoletnią dziewczynkę i uciekł z miejsca wypadku. Bojarczyk miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. 

Sąd okręgowy postanowił wezwać na rozprawę biegłego lekarza sądowego Zygmunta Gidzgiera, który wykonywał sekcję zwłok rowerzystki i wskazał przyczynę śmierci. Według biegłego po wypadku dziewczynka mogła żyć od kilku do kilkunastu minut. Przyczyną śmierci było, na skutek siły uderzenia, pęknięcie komory serca. Podkreślił, że uraz był tak rozległy, a jego skutki tak poważne, iż nie było ratunku dla Marysi i nawet fachowa pomoc medyczna nie byłaby skuteczna. Sąd okręgowy wezwał także lekarza z ośrodka zdrowia niedaleko miejsca wypadku, który stwierdził zgon dziewczynki.

Razem z Andrzejem Bojarczykiem w czasie wypadku podróżowali mężczyźni, z którymi tego dnia pracował: Robert M. i Jan A.

Prokuratura oskarżyła pasażerów prowadzonego przez Bojarczyka auta o to, że nie udzielili rannej jedenastolatce pomocy, przez co w kilkanaście minut po wypadku zmarła. Jan A. oraz Bojarczyk odpowiadali także za zacieranie śladów; po wypadku klejem przyklejali urwane migacz i lusterko.

Sąd uniewinnił Roberta M. uznając, że gdy widział on leżącą w rowie dziewczynkę, ta już nie żyła. Za zaciernie śladów Jan A. został skazany na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 460 zł grzywny.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry