REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 24 września 2009  
Policja alarmuje: reagować na pijanych kierowców
 
 
Na terenie Opolszczyzny w ostatnich dniach doszło do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców. Rozpoczynający się właśnie okres jesienny to zmienna pogoda, kiedy dochodzi do tego alkohol, skutki mogą być tragiczne.

23 września około godziny 16.15 policjanci z Kędzierzyna - Koźla zostali powiadomieni, że na ul. Przyjaźni doszło do kolizji samochodu ciężarowego z osobowym fordem. Gdy przyjechali na miejsce, ustalili, że winę za zdarzenie ponosi 32 - letni kierowca ciężarowej scani. Podczas kontroli dokumentów jeden z policjantów wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał promil alkoholu. Właśnie wyjeżdżał w kilkusetkilometrową trasę. Mężczyzna został zatrzymany, teraz odpowie przed sądem w trybie przyśpieszonym. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem 500 zł.

22 września w Rożniątowie (powiat strzelecki) policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego kierowcę TIR-a, który oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km na godz. prowadził pojazd mając 0,84 promila alkoholu. Dostał mandat w wysokości 400 zł oraz 8 pkt. kary.

Tylko do sierpnia 2009 r. funkcjonariusze zatrzymali na Opolszczyźnie 4246 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że nietrzeźwemu sprawcy wypadku drogowego, którego skutkiem jest śmierć osoby grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego, oprócz innych dolegliwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Alkohol we krwi kierowcy utrudnia skupienie myśli i uwagi na prowadzeniu pojazdu. Powoduje pogorszenie wzroku, znacznie zmniejsza szybkość reakcji. Ogranicza też pole widzenia.

Widząc, bądź wiedząc, że ktoś nietrzeźwy kieruje, lub też zamierza kierować pojazdem REAGUJMY, by nie dopuścić do tragedii, które mogą dotknąć naszych najbliższych i każdego z nas.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry