REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 1 lipca 2010  
Pijani kierowcy stracą dożywotnio prawo jazdy
 
 

Prawo będzie surowsze dla pijanych kierowców. Sąd będzie musiał dożywotnio pozbawić prawa jazdy nietrzeźwego kierowcę, który spowoduje poważny wypadek.

Zmiany takie przewiduje nowelizacja kodeksu karnego, która wejdzie w życie 1 lipca. Jest wielu zwolenników takiego rozwiązania, ale są też wątpliwości: Janusz Popiel, szef Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych, zmiany nazywa "zasłoną dymną".

Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji uważa, że to dobre zmiany, ale za nimi powinny iść inne działania wymiaru sprawiedliwości. Według niego trzeba także doprowadzić, żeby kary były dla pijanych kierowców bardziej dolegliwe w praktyce.

Mieszane odczucia wobec zaostrzania ma też Janusz Popiel. Jego zdaniem polskie prawo wobec pijanych kierowców i tak jest surowe. - Nietrzeźwi kierujący są problemem w całej Europie, ale nigdzie nie stosuje się tak drakońskich kar - powiedział Popiel.

Popiel zaostrzanie przepisów nazwał zasłoną dymną, która ma odwrócić uwagę od innych spraw. Wskazał, że w Polsce wciąż utrzymuje się wysoka śmiertelność pieszych, nadal brakuje chodników i ścieżek rowerowych oddzielonych od jezdni.

Szef MSWiA Jerzy Miller powiedział, że w najbliższym czasie rząd nie przewiduje kolejnego zaostrzania kar wobec nietrzeźwych kierujących. Dodał, że obok ostrzejszego prawa powinno wpływać się na świadomość społeczną problemu, co dałoby większe efekty niż zaostrzanie kar.

Nowe przepisy zwiększają też kary dla kierowców - recydywistów. W kolejnym wyroku za jazdę po pijanemu można będzie otrzymać karę do pięciu lat więzienia.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
animisiu12-07-2010
Wszystko ładnie pięknie tyle że na papierze. Wszelkie kary są tylko wtedy skuteczne gdy są nieunikniona konsekwencja wykroczenia lub przestępstwa. Nie da się żadnymi zapisami skutecznie odstraszyć dopóki będą to zapisy martwe. Co z tego że kary są drakońskie skoro ukarany jest jeden na iluś tam pijanych kierowców. TYLKO ŚWIADOMOŚĆ NIEUNIKNIONEJ KARY MOŻE POWSTRZYMAĆ PRZED POPEŁNIENIEM WYKROCZENIA/PRZESTĘPSTWA
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry