REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 30 grudnia 2009  
Kara dla pijanych kierowców? Niech myją pijaków w izbach!
 
 
Co robić z pijakami za kierownicą, zastanawia się na swoim blogu Janusz Palikot. Poseł PO i szef komisji "Przyjazne państwo" chce m.in. by kierowcy dwukrotnie złapani na podwójnym gazie dożywotnio tracili prawo jazdy. Nie poskutkuje? Niech myją swoich "kumpli od kieliszka" w izbach wytrzeźwień.

Okazją do przemyśleń są jak zwykle zatrważające policyjny statystyki. Podczas świat Bożego Narodzenia co prawda doszło do mniejszej liczby wypadków, ale znacznie częściej Polacy siadali po kieliszku za kierownicę.

Na swoim blogu Janusz Palikot postanowił natchnąć pomysłami kolegów parlamentarzystów. Poseł Platformy Obywatelskiej proponuje, by ubezpieczenie od kosztów leczenia nie pokrywało leczenia w przypadków osób, które spowodowały wypadki pod wpływem alkoholu. Dożywotnio prawo jazdy powinni tracić ci kierowcy, którzy zostali dwukrotnie złapani na jeździe na podwójnym gazie - to kolejna propozycja. Sposobem na ograniczenie pijanych na drogach ma być podwyższenie limitu zawartości alkoholu we krwi do poziomu w krajach śródziemnomorskich, czyli z 0,2 do 0,5 promila.

I na koniec propozycja Janusza Palikota, która naszym zdaniem może okazać się najbardziej skutecznym narzędziem w walce z pijakami - recydywistami za kierownicą. Poseł proponuje upublicznić fakt jazdy przez kogoś po pijaku w ten sposób, że takie osoby zmuszone byłyby do pracy w izbach zatrzymań dla osób nietrzeźwych przy myciu zatrzymanych pijaków.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry