REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 8 listopada 2007  
Wypił whisky i szalał autem
 
 
Pijany nastolatek, bez prawa jazdy, pędził 100 km na godzinę niesprawnym samochodem i pod Krakowem omal nie zabił siebie oraz dwóch kolegów, pasażerów auta. Teraz przed sądem tłumaczy się ze swoich niechlubnych wyczynów, do których należy zaliczyć też... próbę ucieczki z policyjnego konwoju. Grozi mu do dwunastu lat więzienia

- Przyznaję się do winy - 19letni Bartosz K. wyrażał żal i skruchę za swoje niepoprawne zachowanie. Nie jest to jego pierwszy kontakt z prawem, był już karany za posiadanie narkotyków. Teraz na procesie przed Sądem Rejonowym dla Krakowa Nowej Huty opowiadał jak doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. 24 lutego br. spotkał się z kuzynem, w obecności którego wypił prawie litr whisky, po czym... niczego już nie pamiętał. Ocknął się na stacji benzynowej w Nowej Hucie i to w swoim fordzie escorcie.

Zabrał dwóch pasażerów: Kamila B. i Rafała R., po czym ruszył w drogę. Było już ciemno, ale nie przeszkadzało mu to pędzić po pijanemu z zawrotną prędkością. Ze wstydem przyznał się do tego, że dopiero robił kurs na prawo jazdy, ale go jeszcze nie ukończył. Samochód kupił z odszkodowania w wys. 70 tys. euro, jakie otrzymał po śmierci matki.

W miejscowości Zofipole wpadł w poślizg i ściął słup wysokiego napięcia. On i pasażerowie cudem uniknęli śmierci. Jego koledzy mieli poważne obrażenia głów i rąk, jeden doznał stłuczenia mózgu i złamania kręgosłupa.

Przed sądem Bartosz K. zaproponował dobrowolne poddanie się karze roku więzienia, ale nie zgodził się na to prokurator. - Moje wnioski co do kary są dużo wyższe, bo cztery lata i osiem miesięcy więzienia - przyznał. Dodał, że tak surowo trzeba karać jazdę po pijanemu, bez uprawnień i z nadmierną prędkością.


 
 
Autor: Artur Drożdżak - POLSKA Gazeta Krakowska
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry