REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 18 września 2006  
Nissan i Alkohol
 
 

Piłeś? Nie pojedziesz, przynajmniej Nissanem w Japonii. Tamtejszy producent samochodów wziął się bowiem na sposób w walce z pijanymi kierowcami. Ogłoszono bowiem, że będą produkowane samochody, które nie ruszą, gdy kierowca będzie pijany.

Nissan zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego modułu w postaci rurki, która zostanie zamontowana przy fotelu kierowcy. Zanim samochód ruszy, trzeba będzie w nią dmuchnąć w ten sam sposób jak w alkomacie. Po sprawdzeniu, czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu, zapłon silnika odblokuje się. Jeżeli wynik analizy okaże się pozytywny, samochód nie drgnie.

Dodatkowym urządzeniem wspomagającym walkę może być specjalne urządzenie, które wymagać będzie od kierowcy podania swojego personalnego numeru identyfikacyjnego, który może okazać się nie lada wyzwaniem,p gdy kierowca wsiądzie w stanie upojenia alkoholowego za kierownicę. Póki co żadne z tych urządzeń nie otrzymało jeszcze oficjalnej aprobaty, lecz producent zamierza pokazać swoje bardzo poważnie zaangażowanie w stosunku do problemu zmniejszenia liczby wypadków samochodowych, a w szczególności jazdy po pijanemu.

Po ostatnich zdarzeniach, które miały miejsce w Japonii, w tym w jednym tragicznym, gdzie pijany kierowca zabił trójkę dzieci, lokalne rządy zadecydowały o zwiększeniu kar za jazdę pod wpływem alkoholu. Niektóre z prefektur posunęły się aż tak bardzo radykalnie, że za złapanie odurzonego kierowcy grozi mu zwolnienie z pracy, a taka sama kara dotknie pasażera który wiedział, że jedzie z osobą pijaną. Jak widać nie tylko w Polsce przedstawiciele rządów łapią się za coraz to ciekawsze pomysły uskutecznienia tej niemalże syzyfowej pracy. Oby jednak kolejne pomysły naszych, a także zagranicznych polityków były bardziej umiarkowane, niż popadły w skrajności.

 

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry