REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 6 czerwca 2007  
Nietrzeźwy chciał wieźć dzieci
 
 
Wczoraj w województwie mazowieckim policja zatrzymała 44-letniego kierowcę Andrzeja T., który pod wpływem alkoholu chciał prowadzić autobus ze szkolną wycieczką.

Młodzież z Zielonki miała jechać na wycieczkę do Warszawy. Dzieci zebrały się o godz. 6.30 przy ul. Powstańców. Organizatorzy wyjazdu skontaktowali się z policją, by standardowo sprawdzić autokar przed wyjazdem. Kontrola wykazała, że pojazd był sprawny, ale u kierowcy alkomat wykazał 0,6 promila. Andrzej T. trafił na komendę policji, a wycieczkę zawiózł do stolicy inny kierowca.

Kierowca poniesie skutki swoje niedyspozycji. Usłyszał już zarzuty karne, stanął przed sądem i na rok odebrano mu prawo jazdy. Poza tym sąd skazał go na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 1 tys. zł grzywny.

Niestety, podobne sytuacje nadal zdarzają się w Polsce. Kierowcy nie zdają sobie sprawy z faktu, iż nawet tzw. "kilka piwek" zmienia ich poziom koncentracji i powoduje, iż mogą być zagrożeniem dla pojazdów na drodze.

Organizatorzy wyjazdów dzieci i młodzieży mogą poprosić o sprawdzenie stanu pojazdu i kierowcy. Przykładowo, w Warszawie turyści mogą to zrobić, dzwoniąc pod nr tel. 022 603 77 18 do 16 (w godz. 8 - 16) i 022 603 77 55 (przez całą dobę). Można również zwrócić się do Inspekcji Transportu Drogowego (0228316082).

 
 
Źródło: www.tur-info.pl
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry