REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 23 grudnia 2008  
Pijani Polacy szaleją na szkockich drogach
 
 
Polacy nie porzucają swych złych zwyczajów za granicą. Co dzięsiąty pijany kierowca w Szkocji to Polak. Miejscowa policja załamuje ręce i robi, co może, by to zmienić. Mundurowi mają nadzieję, że ulotka po polsku powstrzyma naszych rodaków przed wsiadaniem za kółko po paru głębszych.

W ciągu ostatnich czterech tygodni na szkockich drogach policja zatrzymała 43 pijanych kierowców. Co dziesiąty z nich to Polak. Funkcjonariusze są przerażeni. Inspektor główny szkockiej policji Donald McMillan rozesłał do polskich gazet ulotkę ostrzegającą Polaków przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Ulotka napisana jest w naszym rodzimym języku.

W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu, po której można prowadzić auto, to 0,2 promila. W Szkocji ten limit to 0,3 promila w wydychanym powietrzu i 0,8 promila we krwi.

Ilość alkoholu w organiźmie jest stosunkowo trudno określić, gdyż zależy to od wielu czynników, takich jak masa ciała, szybkość przemiany materii i rodzaj pitego alkoholu. Dlatego stosunkowo łatwo przekroczyć dopuszczalną ilość alkoholu.

Szkocka policja ostrzega, że wzmożyła kontrole kierowców i będzie wyłapywać wszystkich pod wpływem alkoholu. Za jazdę po pijanemu w Szkocji grozi kara w wysokości pięciu tysięcy funtów, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet więzienie.


 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry