REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 19 grudnia 2008  
Sprawa motocyklisty Piotra Z. znów na wokandzie
 
 
Głośna sprawa motocyklisty, oskarżonego o śmiertelne potrącenie po pijanemu 6-letniego chłopca, po raz trzeci wróciła na wokandę. Tak nakazał Sąd Najwyższy, bo w Kielcach popełniono błąd. - Ta sprawa ma wyjątkowego pecha - przyznaje Wojciech Arczyński, przewodniczący wydziału karnego odwoławczego Sądu Okręgowego w Kielcach.

W piątek ten sąd zajmie się nią już po raz trzeci. Sprawa dotyczy wydarzeń z 22 kwietnia 2006 roku. W okolicach skrzyżowania ulic Zagórskiej i Prostej w Kielcach, prowadząc motocykl crossowy, Piotr Z. potrącił jadącego na rowerku sześcioletniego chłopca. Dziecko przeleciało w powietrzu kilka metrów. Nie udało się go uratować. W miejscu wypadku - blisko domu malca - stoi dziś krzyż.

Okazało się, że Piotr Z. to zawodowy kierowca, który osiągał sukcesy sportowe. W czasie wypadku był pijany, miał ponad promil alkoholu. Złamał więcej przepisów, bo na skrzyżowanie wjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo.

W pierwszej instancji skazano go na sześć lat więzienia. Po apelacji kielecki sąd okręgowy podwyższył wyrok do ośmiu lat. Ale wkrótce sprawa ponownie tam wróciła po kasacji obrońcy oskarżonego. Powodem był fakt, że Piotr Z. nie został poinformowany o rozprawie apelacyjnej. Sąd wysłał bowiem zawiadomienie do aresztu śledczego w Kielcach, ale trafiło ono... do innej osoby o takim samym nazwisku, która także przebywała wtedy w areszcie. Dlatego w marcu tego roku, po zawiadomieniu właściwego Piotra Z. sąd po raz drugi zajął się sprawą. I... podwyższył oskarżonemu wyrok do 9 lat więzienia.

Obrona znów wniosła kasację. I znów skuteczną - Sąd Najwyższy zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania, wytykając kieleckiemu sądowi okręgowemu kardynalną pomyłkę. Nie mógł bowiem podwyższyć kary oskarżonemu. - Cóż, błąd jest oczywisty. Sąd nie mógł wykroczyć poza próg 8 lat. Po wydaniu takiego wyroku nie było kasacji na niekorzyść oskarżonego, prokurator go nie skarżył. Musimy sprawę rozpoznać jeszcze raz - tłumaczy sędzia Arczyński.

Wyrok, który w piątek wydać ma sąd okręgowy, prawdopodobnie będzie już ostateczny. Piotr Z. cały czas jest w areszcie. - Oddałbym życie, aby wrócić je dziecku - mówił w trakcie procesu.

 
 
Autor: Agnieszka Drabikowska
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry