REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 1 kwietnia 2010  
Pirat drogowy przepowiedział sobie przyszłość?
 
 
Czekając w areszcie na proces za śmiertelne potrącenie dwóch rowerzystów, 33-letni Krzysztof T. z podtoruńskiego Brąchnowa został rozliczony z wcześniejszej wpadki za jazdę po pijanemu. Dostał rok i trzy miesiące więzienia bez zawieszenia.

Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie najbardziej drastycznego wypadku w naszym regionie w tym roku.

8 stycznia potrącił w Brąchnowie volkswagenem golfem - dowodzi prokuratura - trzech mężczyzn wracających późnym popołudniem rowerami z pracy do domów w Chełmży. Nie zauważył ich, choć byli ubrani w kamizelki odblaskowe. Po wypadku uciekł i ukrywał się przez sześć dni, dopóki nie namierzyła go policja. W tym czasie dwaj najciężej ranni cykliści zmarli w szpitalu.

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że miał on odebrane prawo jazdy do 2011 r., bo wcześniej był trzy razy karany za jazdę po pijanemu. Ostatni raz w 2009 r. dostał rok i 3 miesiące więzienia po tym jak usiadł za kierownicą mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. Krzysztof. T. odwołał się od tego orzeczenia, przekonując sąd, że kara jest zbyt surowa. Składając w grudniu ub. r. apelację pisał: "Ten wyrok to dla mnie wstrząs psychiczny, który jeszcze przed jego odbyciem wywołał pozytywne skutki".

- Jakie, zobaczyliśmy 8 stycznia, gdy popełnił kolejne przestępstwo drogowe z tak tragicznym skutkiem - odciął się mu prokurator na rozprawie odwoławczej. - Miejsce Krzysztofa T. jest w więzieniu.

Tego samego zdania był sąd. - Ile można to tolerować? - powiedział sędzia Mirosław Wiśniewski, nawiązując do wcześniejszych wyroków Krzysztofa T.

Wskazał też inny cytat z jego apelacji: "Nawet nie doszło do kolizji, a sąd wymierzył mi karę, jakbym kogoś zabił lub ciężko ranił". - Wygląda to tak, jakby przepowiedział sobie przyszłość - komentowano na sądowym korytarzu.

Śledztwo w sprawie wypadku w Brąchnowie prawdopodobnie skończy się na przełomie kwietnia i maja.

 
 
Autor: Karol Dolecki
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry