REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 15 lutego 2008  
Jak to robią we Francji
 
 
Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych, konfiskata samochodów pijanych kierowców, pięćset nowych radarów na francuskich drogach w tym roku - to główne hasła "wojny francuskiego rządu z pijanymi kierowcami" - pisze w dziennik "Le Parisien".

Jak podkreśla gazeta, premier Francois Fillon zapowiada w najbliższym czasie serię surowych środków, które mają obniżyć w ciągu pięciu lat liczbę śmiertelnych ofiar na drogach do 3 tysięcy (w ubiegłym roku było ich ponad 4600). Alkohol jest od 2006 roku najczęstszą - tuż przed nadmierną szybkością - przyczyną wypadków na francuskich drogach.

Na konferencji prasowej premier zapowiedział również, że wprowadzi wkrótce całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych. Każdy kierowca prowadzący pod wpływem alkoholu lub narkotyków i już karany za to wykroczenie straci swój pojazd. Podobna kara spadnie na kierowców bez prawa jazdy bądź po raz drugi przekraczających prędkość.

Nietrzeźwi kierowcy - recydywiści będą musieli zamontować w swoich samochodach na własny koszt specjalne alkomaty (od 1000 do 2000 euro), które nie pozwalają pijanemu prowadzącemu na uruchomienie pojazdu. Takie same alkomaty będą zainstalowane w autobusach szkolnych od 2009 roku.

W celu zwalczania nadmiernej prędkości na drogach Fillon zapowiada, że do 2012 roku corocznie przybywać będzie we Francji 500 radarów.

Według "Le Parisien", między 2006 a 2007 rokiem liczba skazanych na więzienie za wykroczenia drogowe wzrosła we Francji o 14,5 proc.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
jop15-02-2008
cos pieknego a kiedy tak u nas bedzie?
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry