REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 16 grudnia 2008  
Policja się nie spieszyła
 
 

Łodzianin Piotr Koprowski po pościgu sam złapał pijanego pirata drogowego. Gonił go swoją skodą przez Chojny i Rokicie.

Z powodu interwencji stracił w samochodzie wszystkie szyby, bo intruz skakał po dachu jego auta i kopał w okna. Policyjny patrol przyjechał na miejsce dopiero po 25 minutach od zgłoszenia.

- W niedzielę o godz. 4.35 jechałem do pracy i zobaczyłem, że skrzyżowanie ulic Sternfelda i Rzgowskiej przejeżdża na czerwonym świetle fiat 125p - opowiada pan Piotr, o którego wyczynie informowaliśmy także wczoraj. - Puściłem się za nim w pościg. Goniłem go Rzgowską, Paderewskiego, Politechniki, Obywatelską i Jana Pawła II. W tym czasie kilkakrotnie dzwoniłem na policję, po raz pierwszy o godz. 5.11.

Na ul. Wróblewskiego pirat zatrzymał się przed jednym z domów. Pan Piotr też tam podjechał i ponownie wezwał policję. Ścigany mężczyzna podszedł do niego, strasząc znajomościami w drogówce i grożąc pobiciem. Zaczął skakać po skodzie łodzianina i wybił w niej wszystkie szyby. Piotr Koprowski, z zawodu ochroniarz, dwukrotnie użył gazu obezwładniającego, ale niewiele to dało. Dopiero gdy pojawili się policjanci (stało się to o godz. 5.35), awanturnik nieco się uspokoił. Twierdził, że to nie on prowadził ścigane auto. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

- Czemu policjanci jechali do mnie 25 minut? Przecież napastnik mógł mi się wyrwać- zastanawia się Piotr Koprowski.

- Dyżurny skierował na miejsce patrol, który był najbliżej - zapewnia sierż. Adam Kolasa z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Musimy dokładnie zbadać tę sprawę, żeby stwierdzić, czy faktycznie radiowóz nie jechał za długo. Być może jego załoga kończyła poprzednią interwencję. Odsłuchamy nagrania z policyjnej radiostacji i wszystko się wyjaśni.

Pan Piotr twierdzi, że musiał interweniować, bo pirat mógł przecież kogoś przejechać. Mimo że koszty naprawy jego auta oszacowano na 1,5 tys. zł, pan Piotr zapewnił nas, że gdyby taka historia się powtórzyła, nie zawaha się przed kolejną interwencją.

- Chyba taką obywatelską postawę mam we krwi, bo już w wieku 15 lat pomogłem policjantom w ujęciu dwóch złodziei w sklepie spożywczym. Też ich goniłem - wspomina.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry