REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 24 lipca 2009  
Jak sierżant Surmacz ścigał pijanego kierowcę
 
 

Marek Surmacz, były policjant drogówki, były radny, potem poseł i wiceminister MSWiA, a obecnie doradca prezydenta Kaczyńskiego nie stracił policyjnego nosa. Przez pół Gorzowa ścigał pijanego kierowcę. Zatrzymał go i oddał w ręce policji.

Jako świadek Surmacz zeznawał w sądzie podczas procesu zatrzymanego kierowcy. Ścigał go 28 września 2007 r. w Gorzowie.

Surmacz był wtedy posłem PiS. Jechał swoim samochodem ul. Teatralną. Przed nim jechała furgonetka - renault traffic. - Nie zwróciłbym specjalnej uwagi, ale kierowca wykonywał dziwne manewry. Zjeżdżał na środek jezdni, a gdy zbliżał się z przeciwka, inny samochód nagle gwałtownie odbijał w prawo - tak mocno, że uderzał kołami w krawężnik - opowiadał w sądzie Surmacz.

Emerytowany policjant zauważył również, że na wąskiej ul. Teatralnej bus nagle przyspieszył i jechał ok. 70 km/h. Wtedy postanowił zadzwonić na policję. Powiadomił dyżurnego o prywatnym pościgu. Zapowiedział policjantom, że będzie cały czas za nim jechał, aż policyjny patrol zatrzyma busa. - Zbliżaliśmy się do ronda Santockiego a każdy w Gorzowie wie jak bardzo niebezpieczne jest to skrzyżowanie - kontynuował opowieść były policjant. - Kierowca białego busa nawet nie zwolnił. Wjechał na rondo, przeciął trzy pasy ruchu i skręcił w prawo.

Nie uwierzyłbym, że tak można zrobić, gdybym tego nie zobaczył. Musiałem się zatrzymać, żeby przepuścić inne samochody. Do tej pory nie wiem jak on to zrobił, że nie zderzył się z żadnym samochodem.

Bus tymczasem mknął ok. 100 km/h. Przeciął rondo na wprost w ul. Bierzarina. - Na przejściu dla pieszych przez ul. Górczyńską włączyło się czerwone światło. Do wejścia na jezdnię szykowała się dwójka dzieci. A ten gnał. Zacząłem trąbić klaksonem. Dzieci spojrzały na nasze samochody i nie weszły na jezdnię. Bus przejechał na czerwonym. Ja za nim. W końcu kierowca skręcił w ul. Ogińskiego. Zatrzymał się przy garażach - zeznawał.

Surmacz swoim autem zablokował busa. - Mężczyzna bełkotał. Był kompletnie pijany. 15 lat pracowałem w drogówce i wiem jak wygląda nietrzeźwy. Próbował wyjść z kabiny. Przytrzymałem go. Wiedziałem że już jedzie tutaj patrol policji. Ktoś z parteru bloku przy którym staliśmy chyba mnie poznał i krzyknął - Panie Marku! Pomóc panu? - wspominał Surmacz. - Pomoc nie była potrzebna. Przyjechała policja i zabrała kierowcę.

Okazał się nim mieszkaniec Gorzowa 52-letni Krzysztof W. ,budowlaniec z wyższym wykształceniem. Przed sądem przyznał, że w nocy poprzedzającą jazdę ulicami Gorzowa wypił z kolegą "kilka półlitrowych butelek wódki". - Rano dobrze się czułem, chociaż wiedziałem, że nie powinienem wsiadać za kierownicę. Nie spodziewałem się, że mogę być tak pijany - tłumaczył kierowca.

Sąd zarządził przerwę do października. Będzie musiał rozstrzygnąć czy pijany kierowca popełnił jedynie serię wykroczeń (grzywna i kara do 2 lat więzienia) czy też jadąc po pijanemu sprowadził niebezpieczeństwo wypadku (do 8 lat więzienia. - To był cud, że nikt nie zginął - mówi Surmacz.

 
 
Autor: Artur Brykner
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry