REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 28 grudnia 2009  
Prawie tysiąc pijanych na drogach w świąteczny weekend
 
 
36 osób zginęło a 338 zostało rannych w 251 wypadkach - to bilans wydłużonego świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci oceniają, że było spokojniej niż rok temu. Spodziewają się, że wiele osób będzie wracać do domów dopiero po Nowym Roku.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, niepokojące jest jednak to, że aż 16 z 36 ofiar wypadków to piesi.

- Uważajmy na drogach. Zwracajmy uwagę na kierowców, nie przechodźmy w niedozwolonych miejscach. Jeśli wybierajmy się gdzieś po zmroku, pamiętajmy o elementach odblaskowych. Wystarczy jeden, by kierowcy widzieli nas z odległości ok. 120 metrów, bez takich elementów pieszy jest widoczny z odległości zaledwie 20, 30 metrów - podkreślił.

W te dni policjanci zatrzymali też aż 951 pijanych kierowców. - To nieco więcej niż w ubiegłym roku - dodał Sokołowski. Powiedział, że również podczas zbliżającego się wydłużonego weekendu (Sylwester, Nowy Rok), nie będzie pobłażliwości dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Na drogach było jednak dość spokojnie. Nawet w niedzielę - kiedy według szacunków policji, wiele osób miało ze świątecznych wyjazdów wracać do domów - nie było większych utrudnień. - Część osób mogła wrócić już w sobotę. Wiele wydłużyło sobie świąteczne wyjazdy i wróci dopiero po Nowym Roku - dodał Sokołowski.

Dlatego także w następny weekend - rozpoczynający się w Sylwestra - na drogach będzie więcej policyjnych patroli, a funkcjonariusze sprawdzać będą m.in. prędkość, z jaką jadą kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry