REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 9 listopada 2006  
Nowy algorytm postępowania z pijanymi
 
 
Do tej pory policjant decydował, czy zatrzymać auto na poczet kary pijanego kierowcy. Teraz będzie musiał je zatrzymać w każdym takim przypadku. To jedno z ustaleń algorytmu, który przyjęły wspólnie krakowska policja i prokuratura.

Ma on na celu skuteczniejsze egzekwowanie kar dla pijanych kierowców. Na razie obowiązuje tylko w Krakowie, ale planuje się ich rozszerzenie na całą Małopolskę. Algorytm to opis kolejnych czynności, które musi wykonać policjant prowadzący postępowanie w takich sprawach. Podobny formularz otrzymali krakowscy prokuratorzy.

W opisie znajduje się m. in. punkt o obowiązku dostarczania przez policjantów dokumentacji dotyczącej wykroczeń w ruchu drogowym, których dopuścił się kierowca. Do tej pory obowiązkowo dołączano tylko dane o przestępstwach. Pozwoli to sędziom na dokładne rozeznanie się w sytuacji przy orzekaniu kary, szczególnie u recydywistów. Policjanci będą też musieli za każdym razem dołączać do materiałów sprawy dokument potwierdzający wynik alkotestu i legalizacji alkomatu.

Jak przyznaje zastępca prokuratora okręgowego Krzysztof Dratwa, zdarzało się, że z powodu braku tych dokumentów wnioski do sądu trzeba było uzupełniać, pijani kierowcy składali zażalenia, gdy np. wyniki z alkotestu były tylko wpisane do materiałów postępowania, bez kserokopii z alkotestu. Do tej pory o tym co i jak należy zabezpieczać decydował policjant z komisariatu, który prowadził dane postępowanie. W różnych komisariatach wypracowano różne metody postępowania. - Algorytm ma usprawnić nam pracę. Nie są to zmiany rewolucyjne, ale ujednolicają postępowanie - mówi prokurator Dratwa.

 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry