REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 19 czerwca 2006  
Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary
 
 

W ciągu pięciu dni czerwca (14-18.06) policjanci udawali się 649 razy na miejsce wypadków drogowych. W zdarzeniach tych 68 osób poniosło śmierć, a prawie 900 zostało rannych.

Po raz kolejny szokuje liczba nietrzeźwych kierowców. Dzięki wzmożonym kontrolom, policjantom udało się  zatrzymać aż 3 379 potencjalnych zabójców – najwięcej osób zatrzymano w piątek i sobotę. Mimo że ta liczba jest niższa w porównaniu z majowym długim weekendem tego roku (w maju zatrzymano 3 520 pijanych kierowców) nadal niesie ze sobą duże niebezpieczeństwo. Dlatego też w Komendzie Głównej Policji trwają prace nad rozwiązaniami prawnymi, które mogą przyczynić się do znacznego ograniczenia liczby jeżdżących na tzw. „podwójnym gazie”.

„Myślę, że sporym otrzeźwieniem będzie społeczna świadomość orzekania przez sąd obowiązkowych kar dodatkowych. Oprócz bezwarunkowego pozbawienia wolności, każdy, kto jechał w stanie nietrzeźwym straci pojazd, którym kierował oraz będzie musiał opublikować na swój koszt wyrok sądu zawierający jego dane osobowe wraz ze zdjęciem” - powiedział komendant główny Policji Marek Bieńkowski.

Nowe rozwiązania uwzględniają również taką sytuację w której nietrzeźwy kierowca nie jedzie swoim samochodem. Jak informuje KGP w takim przypadku kierowca oprócz więzienia może spodziewać się wysokiej grzywny orzekanej przez sąd na podstawie PIT-u.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry