REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 6 maja 2009  
Policja łapie pijanych, a trzeźwi tkwią w korku
 
 
Dziesięciu policjantów i sześć radiowozów blokowało w poniedziałek drogę ze Stryszka do Bydgoszczy. Efekt ich akcji - jeden pijany kierowca i kilkuset, którzy spóźnili się do pracy.

Po wielu telefonach od zdenerwowanych kierowców policjanci wyjątkowo zakończyli swoją akcję szybciej To już trzecia taka akcja w ostatnich kilku tygodniach. - Kiedy kończy się długi weekend, wielu kierowców wraca do domu nie całkiem trzeźwych. Dlatego ustawiamy radiowozy na drogach wlotowych do większych miast - tłumaczy Kamila Ogonowska z zespołu prasowego policji. - Akcja trwa w godz. 6-9 rano, czyli w czasie największego natężenia ruchu. Ustawiamy wozy zawsze na drodze dwupasmowej, aby nie blokować za bardzo ruchu samochodów.

W poniedziałek efektem działań policji był korek, który ciągnął się prawie od Stryszka do rogatek miasta, gdzie czekali funkcjonariusze. - Rozumiem, że takie akcje są potrzebne, ale dlaczego nikt nie pomyślał o ludziach, którzy rano muszą dojechać do pracy czy odwieźć dzieci do szkoły? - pytała czytelniczka, która zadzwoniła do redakcji. - Czy nie można robić tego o innej porze?

- Mieliśmy wiele telefonów od zdenerwowanych kierowców, którzy mieli problem z dojazdem do pracy, więc naszą akcję wyjątkowo skróciliśmy - potwierdza Ogonowska. - Jednak nadal uważamy, że to dobry sposób na łapanie nietrzeźwych kierowców - dodaje. - Na pewno utrudnia jazdę, ale nie daje się tej akcji przeprowadzać w inny sposób.

Podczas blokady policja przeprowadziła 129 kontroli i zatrzymała jednego pijanego kierowcę. Miał 1, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry