REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 18 października 2007  
Policjanci testowali narkotesty
 
 
Płocka policja bierze udział w sondażowym programie Unii Europejskiej DRUID. Policjanci kontrolowali w Staroźrebach kierowców specjalnymi testerami pokazującymi spożycie narkotyków i lekarstw.

Program DRUID to międzynarodowy projekt, w który zaangażowanych jest 37 instytucji z 19 krajów Unii Europejskiej. Ma on na celu ocenę i analizę porównawczą przypadków jazdy pod wpływem alkoholu, narkotyków i leków, a także stworzenie podstaw do opracowania wspólnej polityki europejskiej wobec tych zjawisk. - Mało się słyszy o problemie jazdy autem po spożyciu narkotyków, ale to coraz bardziej poważne zjawisko - powiedziała na spotkaniu informacyjnym dla płockich policjantów Ilona Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego, który nadzoruje testy razem z KGP i Instytutem Ekspertyz Sądowych.

Przez dwa lata trwania programu w Polsce "sprawdzonych" będzie 4 tys. kierowców.

Policjanci z Płocka kontrolowali kierowców przez dwa dni w centrum Staroźreb na drodze wojewódzkiej. Zatrzymywali tam samochody do rutynowej kontroli. Po niej kierowcy mogli poddać się dobrowolnej kontroli specjalnym narkotestem OratectPlus. Pobiera on próbkę śliny do badań, a tester po chwili pokazuje, czy i jakie substancje ma w organizmie dana osoba. Urządzenie jest bardzo czułe i może wskazywać obecność alkoholu, marihuany, ekstazy i innych popularnych narkotyków, a także substancji, które zawierają lekarstwa. - To najbardziej niedocenione zagrożenie dla kierowców. Ludzie często nie stosują ich zgodnie z zaleceniami lekarzy albo samowolnie łykają duże dawki, np. leków przeciwbólowych, co bardzo osłabia koncentrację - powiedziała Ilona Buttler.

W czasie trwania akcji policjanci skontrolowali 26 kierowców. Jeden kierowca był nietrzeźwy, a ośmiu zabrano dowody rejestracyjne za usterki w ich samochodach. Obecności narkotyków nie stwierdzono.

Następne badania testowe narkotestów za trzy miesiące.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
Józek06-11-2007
A ja bardzo czesto jeżdże po bace , pigułach a nawet naspidowany mimo kontroli nikt mie za to nie zatrzymał!!!
 
Staszek24-10-2007
Ja byłem pierwszym w polsce zatrzymanym za prowadzenie pod wpływem narkotyków, był to rok 1994.Byłem młodym, niedojrzałym człowiekiem.Od kilkunastu lat nie miałem do czynienia z narkotykami.
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry