REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 14 lipca 2006  
Włoski pomysł
 
 
Bezpłatny bilet do dyskoteki będą dostawać tego lata we Włoszech bywalcy lokali za to, że u wyznaczonego przez nich kierowcy, który odwiezie ich do domu, nie stwierdzi się obecności alkoholu we krwi.

W ten sposób włoska policja w porozumieniu ze stowarzyszeniem właścicieli dyskotek postanowiła powstrzymać coraz większą falę wypadków drogowych, w których giną młodzi ludzie, powracający z zabawy.

Jak poinformowano w czwartek, do końca sierpnia klienci dyskotek będą otrzymywać test na badanie zawartości alkoholu we krwi. Jeśli jedna z osób z tej grupy przy wyjściu podda się badaniu i okaże się, że jest ona trzeźwa, wszyscy otrzymają od policji bezpłatne bilety do dyskoteki na najbliższy weekend.

"Jazda po pijanemu staje się coraz większym problemem, a jednocześnie obniża się wiek młodych ludzi, sięgających po alkohol"- powiedział inicjator tej akcji Antonio Gianella z włoskiej policji drogowej.

Inny przedstawiciel drogówki, cytowany przez agencję ANSA, zauważył, że jedną trzecią wypadków na drogach w Italii powodują pijani kierowcy, zwłaszcza zaś młodzi ludzie, powracający w weekendowe noce z zabaw. Włoskie media w odniesieniu do tej ponurej statystki używają od dawna sformułowania: "masakry sobotniej nocy".

 
 
Ostatnie komentarze
JEromij17-07-2006
W Polsce to nie przejdzie ekipa zrzuci się na tanie wino menelowi i już mają wjazd za prawie friko. Kwestia tylko czy ten "kierowca" będzie akurat trzeźwy. Polak dużo pije sle trzeźwo główkuję :)
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry