REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 19 lipca 2006  
Kampania społeczna "Piłeś - nie prowadź!"
 
 

Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna przeciwko prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu „Piłeś - nie prowadź!".

 

 


Akcja organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jest kontynuacją cyklu działań społecznych „Włącz myślenie", których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Realizacja kampanii jest możliwa tylko dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu partnerów.

Celem kampanii jest wykształcenie nawyku nieprowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu i wyboru alternatywnego środka transportu, w przypadku stanu nietrzeźwości. W ramach akcji „Piłeś - nie prowadź" przygotowano spot reklamowy oraz plakaty i ulotki o charakterze edukacyjnym. Na terenie wybranych miast Polski rozmieszczono 755 billboardów. Plakaty pojawiły się w punktach sprzedaży alkoholu (sklepy, puby i restauracje). Bardzo ważnym elementem prowadzonych działań będzie wzmożona kontrola trzeźwości kierowców prowadzona przez Policję. Podczas kontroli policjanci będą rozdawać ulotki edukacyjne.

Mając na uwadze, że największą skuteczność przedsięwzięć w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego można uzyskać łącząc akcje o charakterze edukacyjnym z działaniami Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opracowała kalendarz ogólnopolskich akcji informacyjno-prewencyjnych ukierunkowanych na najważniejsze zagadnienia, takie jak: prędkość, alkohol, pasy, foteliki dla dzieci, niechronieni użytkownicy dróg (piesi, rowerzyści, dzieci) oraz widoczność na drodze. Wszystkie planowane kampanie przebiegać będą pod wspólnym logotypem „Włącz myślenie".

 
 
Źródło: www.spedycje.pl
Ostatnie komentarze
doctor24-07-2006
Witam dobrym rozwiązaniem jest "pogotowie alokochoowe", skorzystałem nie dawno z usług takiej firmy. Niestety taka przyjemność nie jest w polsce tania ale jadąc po pijaku można większą cenę zapłacić. Niestety takie firmy nie mają wogóle reklamy praktycznie nikt nie wie, jeżeli wie o istnieniu tego typu usługi :) to nie zna kontaktu, ja dowiedziałem się przypadkiem.
 
adam22-07-2006
Witam.Wszystko ładnie pięknie z Kampanią społeczną "Piłeś - nie prowadź!" szkoda tylko iz policja z całej akcji nic sobie nie robi!!!Znam przypadek 21 latka który w wydychanym powietrzu miał 1,3% i oczywiście jezdzi dalej, a kare jaką dostał to 200zł!!!Kpina 200zł!!!Ilu takich kierowców jeżdzi bezkarnie dzięki polici...bo przeciez żyjemy w panstwie prawa!!!Szkoda że za pieniądze da sie wszystko zrobić w tym kraju.....
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry