REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Powiązane

Inne z tej tematyki:

Moda na bezpieczną jazdę!
 
Uwaga na parkingowych naciągaczy!
 
Zamiast dróg powstaje więcej dziur!
 
Prototyp nowego systemu wykrywającego pijanych kierowców już jest
 
Bezpieczeństwo na europejskim poziomie
 

Artykuły
  piątek 7 maja 2010  
Co obniża naszą koncentrację? Leki...
 
Strony: [1]
 

Wszyscy piszą o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Nikogo to nie dziwi oczywiście, bo problem jest ogromny i często opisywany. Należy pamiętać jednak też o innych środkach, które powodują zaburzenie koncentracji i obniżenie reakcji na bodźce zewnętrzne. Co mam na myśli? Leki.

Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że niektóre z przyjmowanych medykamentów mogą wywołać niebezpieczne sytuacje na drodze. Jedną z grup podwyższonego ryzyka są cukrzycy. Generalnie rzecz biorąc, ludzie cierpiący na choroby przewlekłe nie należą zazwyczaj do grupy ryzyka, jako że przyjmują leki po konsultacji i pod ścisłą kontrolą lekarza, jednak niewłaściwe przyjmowanie insuliny może doprowadzić do zaburzeń i utraty świadomości. Należy pamiętać o sprawdzaniu poziomu cukru przed podróżą, a w przypadku odczuwania pierwszych objawów ataku - głodu czy pocenia się natychmiast przerwać jazdę.

W grupach podwyższonego ryzyka znajdują się również osoby chore na padaczkę, leczące nadciśnienie, alergicy i kierowcy przyjmujący leki psychotropowe.

Najpopularniejsze z leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty (te zawierające ibuprofen i paracetamol) nie wpływają na nasze reakcje. Należy jednak unikać łączenia ich z popularnymi „energetykami", w reakcji z którymi stanowić mogą wybuchową mieszankę. Zagrożenie stanowią specyfiki wzbogacone o substancje nasenne - zawierające barbiturany - veramid oraz pabialginę, bądź pobudzającą kofeiną - coldrex oraz etopiryna. Decydując się na jazdę autem po ich zażyciu, należy zachować wzmożoną czujność. Warto pamiętać o tym zwłaszcza teraz, w okresie wzmożonej zachorowalności. Nie każdy o tym myśli wsiadając za kółko.

Najbezpieczniej jest przed zażyciem danego leku skonsultować się z lekarzem. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto przeczytać ulotkę, zajmie nam to tylko chwilę, a będziemy wiedzieli, czy możemy prowadzić samochód. Domyślam się, że większość i tak za kółko wsiądzie, ale zachowajmy przynajmniej wzmożoną czujność. Nie jesteśmy sami na drodze.

Strony: [1]
Wersja do druku    wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole
 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

AUTOSALON 2006
 
Picie alkoholu a prowadzenie pojazdów
 
Pijany kierowca to śmierć
 
Kierowco popatrz przez Alkogogle
 
Kac po jeździe
 

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy
Nowości
Listy
Fakty
Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry