REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 17 lipca 2007  
Smutny rekord na Pomorzu - ponad stu pijanych kierowców
 
 

Pomorskie drogi są latem bardzo niebezpieczne i nie pomagają akcje profilaktyczne, ani zaostrzenie kar. Nietrzeźwi kierowcy tak jak wsiadali, nadal wsiadają za kierownice swoich samochodów.

W ten weekend policjanci zatrzymali na Pomorzu aż 107 takich osób. To bezapelacyjnie smutny rekord tego roku, a przed nami jeszcze niemal sześć miesięcy.

W sobotę pomorska drogówka przeprowadzała akcję "Trzeźwość". Jej efekty widać, niestety, aż zbyt dobrze. W nocy z soboty na niedzielę w ręce wyposażonych w alkotesty stróżów prawa wpadło 38 kierujących pod wpływem alkoholu.

To właśnie promile były przyczyną tragedii, do której doszło na między Pruszczem Gdańskim i Rusocinem. 29-letni mieszkaniec Tczewa zjechał swoim mercedesem na prawe pobocze jezdni i uderzył w drogowskaz. Samochód kilkukrotnie dachował. W wypadku zginął 27-letni pasażer mercedesa. Kierowca samochodu miał niemal trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Policjanci z Pruszcza Gdańskiego ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. 29-letniemu kierowcy grozi teraz wyrok wieloletniego więzienia.

Jeszcze gorzej pod względem liczby nietrzeźwych za kierownicą było z niedzieli na poniedziałek. W ciągu tej doby w ręce pomorskiej drogówki wpadło bowiem 51 pijanych kierowców. Policjanci apelują o rozsądek i ostrzegają, że żadna osoba, która zdecyduje się prowadzić auto po kilku głębszych nie może liczyć na ich pobłażliwość.

 
 
Autor: Maciej Pawlikowski
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry