REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 23 maja 2006  
Pijany R.Kaczyński, poseł PiS, rozbił auto
 
 
W niedzielę poseł Ryszard Kaczyński uczestniczył w konferencji geodetów w Choczewie pod Puckiem. Do domu w pobliskiej Redzie wyruszył po północy. W wiosce Połczyno wyrzuciło go z drogi i zatrzymał się na płocie posesji. Ktoś wezwał policję.

Jeden ze świadków: - W tym miejscu jest łuk i trzeba zdjąć nogę z gazu. Pewnie jechał za szybko. Wtedy nie wiedziałem, że to jakiś pijany polityk.

Policjanci z patrolu wyczuli alkohol. Ryszard Kaczyński dmuchał w alkotest. Pierwsze badanie: 1,69 promila. Drugie 1,67. Policjanci zabrali posłowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny auta.

- Czemu wsiadł pan za kierownicę po alkoholu? - pytamy.

- Nie jestem w stanie nic powiedzieć. Jest mi bardzo przykro i wszystkich przepraszam - odpowiada poseł.

Karą za jazdę po pijanemu może być dwa lata więzienia. Na razie płaci politycznie - wczoraj zrezygnował z członkostwa w klubie PiS, wciąż pozostaje członkiem partii. - Kwestia winy wydaje się bezsporna, ale zanim wydamy osąd, to wysłuchamy wyjaśnień posła - mówi poseł Tadeusz Cymański, przewodniczący PiS na Pomorzu.

Ryszard Kaczyński do wielkiej polityki wszedł jesienią ub.r. Do tego czasu uczył chemii w liceum w Wejherowie. Do Sejmu dostał się z 18. miejsca na liście PiS w okręgu gdyńsko-słupskim. Wydając na kampanię zaledwie 3 tys. zł, zebrał blisko 8 tys. głosów. Przegrani zarzucali mu, że mandat zawdzięcza nazwisku takiemu samemu jak liderzy PiS. - Tak twierdzą nieżyczliwi, zaufali mi moi dawni uczniowie - odpierał Ryszard Kaczyński.

Kiedyś już startował w wyborach - w 2002 r. z listy lokalnego komitetu wyborczego do rady powiatu wejherowskiego. Przegrał, poparło go jedynie 140 osób.

W obecnym Sejmie PiS skierował Ryszarda Kaczyńskiego do komisji mniejszości narodowych i etnicznych oraz komisji rolnictwa i rozwoju wsi. W styczniu przeniósł się do komisji finansów.
 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry