REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 26 października 2006  
Prokurator po pijanemu spowodował kolizję
 
 

3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało badanie trzeźwości prokuratora z Wodzisławia Śląskiego, który na skrzyżowaniu w Gliwicach wymusił - jak wstępnie ustalono - pierwszeństwo przejazdu i uderzył w autobus. Za jazdę po pijanemu prokurator może stracić pracę.

O kolizji drogowej z udziałem prokuratora Waldemara N. poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, Michał Szułczyński. Zdarzenie miało miejsce w środę późnym wieczorem.

Szułczyński dodał, że prokurator okręgowy, zgodnie ze stosowaną w takich przypadkach procedurą, wydał zgodę na zatrzymanie prokuratora do czasu przeprowadzenia czynności policyjnych. Wkrótce ma zdecydować o jego zawieszeniu w wykonywaniu obowiązków, a następnie wystąpić o uchylenie chroniącego go immunitetu, aby mógł stanąć przed sądem.
Czynności dowodowe w tej sprawie prowadzone były w czwartek do rana. Prokurator będzie przesłuchany, gdy zupełnie wytrzeźwieje. Jest w policyjnej izbie zatrzymań.

Waldemar N. był czasowo oddelegowany do Prokuratury Rejonowej w Gliwicach. Do kolizji z jego udziałem doszło na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Zubrzyckiego w tym mieście. Po kolizji z autobusem sprawca odjechał i zatrzymał się ok. kilometra dalej. Zatrzymano go na podstawie informacji udzielonych przez świadków zdarzenia.

Kolizja drogowa, która nie spowodowała u nikogo obrażeń, jest wykroczeniem, natomiast prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to przestępstwo, zagrożone karą do dwóch lat więzienia. Uchylenie immunitetu i sankcje dyscyplinarne mogą natomiast oznaczać dla prokuratora konieczność odejścia z zawodu.

 
 
Autor: PAP
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
Marek02-11-2006
eeetam - i tak sprawa jak 99.99% innych podobnych "rozejdzie się po kościach". Smutne to i niestety prawdziwe. Jakoś często słychać o podobnych przypadkach ale .... juz na temat zakończenia sprawy - cisza. Pozdrawiam !
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry