REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 30 października 2008  
Kierowcy TIR-ów i alkohol
 
 
Kierowcy ciężarówek potocznie nazywanych TIR-ami przyznają, że widzieli, jak ich koledzy po fachu piją w pracy.

- Na parkingach, gdy jest dłuższa przerwa, niektórzy wypiją piwo. W przypadku polskich kierowców nie widziałem, by to było coś więcej. Kierowca musi się pilnować, bo z tego utrzymuje rodzinę - mówi Mariusz Piekarski, kierowca z 21-letnim stażem. - Gorzej jest z kierowcami zza wschodniej granicy. Ci piją i to nie tylko browar, ale nawet wódkę. A po „przebalowanej" nocy na parkingu, jadą dalej.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Autostradowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z Litwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Józef Klimczewski, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego potwierdza fakt, że wśród kierowców zagranicznych pod wpływem alkoholu najczęściej prowadzą kierowcy zza wschodniej granicy Polski.

W ubiegłym roku na wielkopolskim odcinku A2 zatrzymano 92 nietrzeźwych zasiadających za kółkiem. Niektórzy z nich doprowadzili do poważnych wypadków. Tak było pod Nagradowicami, gdzie autocysterna zablokowała autostradową jezdnię. Również kierujący TIR-em, który staranował kasy znajdujące się w Lądku, miał 3 promile alkoholu we krwi. Zdaniem policjantów z Komisariatu Autostradowego w Poznaniu - Kotowie nie ma tygodnia, by na autostradzie nie był sprawdzany stan trzeźwości kierujących.

W tym roku zatrzymali oni już 57 nietrzeźwych prowadzących. Z pięciu kolizji, do których doszło w tym roku na A2, aż trzy spowodowali właśnie nietrzeźwi.

Bywa, choć bardzo rzadko, że osoby pracujące w autostradowych kasach zauważają nietypowe zachowanie kierowcy.

- Kilka razy byliśmy powiadamiani o dziwnym zachowaniu kierującego - wyjaśnia Renata Rychlewska, rzecznik spółki Autostrada Eksploatacja. - Kasjerka za pomocą interkomu przekazuje informację do Centrum Zarządzania Autostrady, które powiadamia policję.

 
 
Autor: Robert Domżał
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry