REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 24 maja 2010  
Pijany kierowca autobusu
 
 
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca wycieczkowego autokaru, na którego w Tychach czekało kilkudziesięciu pasażerów. Mężczyznę, który doskonale wiedział, że jest pijany, zatrzymali policjanci z Katowic.

Jak powiedział rzecznik katowickiej policji, podkom. Jacek Pytel, po wycieczkowiczów wyjechały z Katowic autokar i bus. Początkowo 42-letni kierowca miał prowadzić busa. Zamienił się jednak z kolegą, myśląc, że do ewentualnej kontroli policjanci wybiorą raczej jadącego przodem busa niż autokar.

"Nietrzeźwy kierowca wykalkulował, że w przypadku drogowej kontroli policjanci najpierw zatrzymają busa, a on sam bezpiecznie dotrze po pasażerów. Tak się jednak nie stało" - relacjonował rzecznik.

Policjanci z drogówki nie zainteresowali się busem, a zatrzymali autobus. Gdy kierowca zobaczył wskazanie alkomatu, udał, że stracił przytomność, przewracając się na ziemię. Gdy policjanci chcieli wezwać pogotowie, nagle "ozdrowiał" i wstał.

Kilka minut później przyjechał bus; jego kierowca zawrócił, zaniepokojony, że kolega nie jedzie za nim. Wówczas policjanci poznali plan obu mężczyzn, dzięki któremu pijany kierowca miał uniknąć kontroli.

Kierowca busa był trzeźwy, nie postawiono mu żadnych zarzutów. Kierujący autokarem trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę po pijanemu grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry