REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 10 sierpnia 2006  
Ruszyła kampania "Prowadzę - jestem trzeźwy"
 
 

"Prowadzę ? jestem trzeźwy" - pod tym hasłem ruszyła ogólnopolska kampania, promująca trzeźwość za kierownicą. Złoży się na nią telewizyjny spot, hasło pojawi się też na billboardach, burtach autobusów, breloczkach rozdawanych przez policję i stacjach benzynowych.

 

 

Inicjatorem akcji jest Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej, które od 1999 r. organizuje na Śląsku kampanie promujące trzeźwe życie. W tym roku po raz pierwszy rozszerzono zasięg akcji na cały kraj, a przesłanie skierowano bezpośrednio do kierowców. - Pomysł hasła i skierowania kampanii do konkretnej grupy osób pojawił się w listopadzie zeszłego roku, po dniu Wszystkich Świętych. Policja zatrzymała wtedy bardzo dużo pijanych kierowców. Wciąż nie wszyscy pamiętają, że prowadzenie pod wpływem alkoholu jest grzechem - powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach Duszpasterz Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej ks. Piotr Brząkalik.

Od 11. sierpnia w I i II programie TVP będzie pokazywany film reklamowy. Jego scenariusz powstał w oparciu o badania przeprowadzone przez pracowników agencji reklamowej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Przebadano 800 osób, w tym ponad 400 kierowców, zatrzymanych podczas jazdy po pijanemu. Ankieterzy mogli do nich dotrzeć właśnie dzięki pomocy policji.

- Wszyscy badani byli świadomi, że za jazdę po pijanemu grozi im kara, ale myśleli, że uda im się uniknąć kontroli drogowej - podkreślił nadkomisarz Włodzimierz Mogiła ze śląskiej drogówki.

Dodatkowo w większych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie i Katowicach pojawią się billboardy, citylighty i reklamy na tyłach autobusów. Hasło kampanii pojawi się też na tzw. pistoletach dystrybutorów paliwa w jednej z dużych sieci stacji benzynowych. W akcji będą także uczestniczyć regionalne i lokalne media.

Przygotowano też breloki do kluczyków samochodowych z hasłem kampanii; będzie można je otrzymać od policjantów i na bramkach autostrady Katowice - Kraków. ?Chcielibyśmy, żeby były one certyfikatem trzeźwości - powiedział ks. Brząkalik.

Kampania "trzeźwość" prowadzona jest przez Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej i agencję reklamową Business Consulting od 1999 roku. Co roku odbywa się pod innym hasłem, np. "Myślę więc nie piję", czy "Mogę, ale nie chcę". Jak podkreśla ks. Brząkalik, to akcja o pozytywnym przesłaniu, której celem jest budowanie obyczaju trzeźwości.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry