REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 21 czerwca 2010  
Kilkudziesięciokilometrowy pościg za piratem ulicami Katowic
 
 
Przez kilkadziesiąt kilometrów policjanci ścigali ulicami Katowic 27-letniego kierowcę opla, w czasie akcji oddali kilka strzałów z broni służbowej. Pirat próbował rozjechać funkcjonariuszy, uszkodził radiowóz. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany.

Rzecznik katowickiej policji podkomisarz Jacek Pytel powiedział w poniedziałek PAP, że w akcji, która rozegrała się minionej nocy, uczestniczyły załogi dwóch radiowozów. Wszystko trwało kilkanaście minut.

Pościg rozpoczął się na ul. Warszawskiej. Na widok patrolu policji kierowca opla wyłączył w swoim aucie światła i zaczął uciekać - najpierw lokalnymi drogami, później wjechał na autostradę A4 i drogę krajową nr 86.

Kierowca nie reagował na żadne znaki i sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. Po kilku minutach wjechał do dzielnicy Kostuchna. Akcja zatrzymania rozpędzonego opla zakończyła się na ulicy Wieżowej. Pirat został zablokowany przez policjantów z drogówki, którzy włączyli się do pościgu. Z tyłu drogę zablokowali mu policjanci, którzy rozpoczęli pościg.

"Wtedy kierowca opla ruszył z całym impetem do tyłu. Opel uderzył w radiowóz, gdy wychodził z niego jeden z policjantów. Siła uderzenia wepchnęła funkcjonariusza do samochodu. Jego partner zareagował natychmiast. Wyskoczył z auta i oddał kilka strzałów w kierunku kół opla" - relacjonował Pytel. W sumie w czasie akcji padło sześć strzałów z broni służbowej - dwa w powietrze i cztery w kierunku kół samochodu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje.


 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry