REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  czwartek 17 sierpnia 2006  
Karać pasażerów jadących z pijanymi kierowcami
 
 

Liga Polskich Rodzin chce, aby karani byli nie tylko pijani kierowcy, ale także osoby, które świadomie im towarzyszą. Ich udział w ewentualnym wypadku traktowany byłby jako współsprawstwo.

Jak argumentował na czwartkowej konferencji prasowej poseł LPR Szymon Pawłowski, taka nowelizacja kodeksu karnego miałaby na celu "zmianę społecznego podejścia do problemu pijanych kierowców".

"Zagrożenie jakie stwarzają na drogach pijani kierowcy istnieje również dlatego, że jest pewne przyzwolenie społeczne na taki proceder" - podkreślił Pawłowski. Poseł Ligi dodał, że LPR zwróci się także do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, by zobowiązał prokuratorów do badania wypadków z udziałem pijanych kierowców pod kątem odpowiedzialności osób, które towarzyszyły nietrzeźwym kierowcom.

W środę Ziobro poinformował, że odwołał trzech prokuratorów za zbyt łagodne traktowanie pijanych kierowców. Zapowiedział też dalsze kontrole decyzji wobec pijanych kierowców oraz dalsze odwołania, jeśli jego zalecenia nakazujące ostre traktowanie osób prowadzących samochód pod wpływem alkoholu, nie będą stosowane. Zdaniem Ziobry pierwsze wnioski po kontroli orzeczeń dotyczących pijanych kierowców nie są zachęcające, ponieważ w jego ocenie osoby te ciągle tratowane są zbyt pobłażliwie.

W miniony długi weekend policja zatrzymała blisko 3,5 tys. kierowców, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu.

W niedzielę pijany 29-latek wjechał w karetkę pogotowia, kiedy jej ekipa udzielała pomocy na jednej z ulic Zabrza. Lekarz, pielęgniarka i kierowca karetki zostali ranni. Lekarz doznał bardzo poważnych obrażeń.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry