REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 9 stycznia 2007  
Pomimo apeli... znowu pijani kierowcy spowodowali kolejne wypadki drogowe
 
 

Kilka minut po północy policjanci z Żywca zatrzymali nietrzeźwego 21-letniego kierującego fiatem punto, który w Sopotni Wielkiej zjechał na pobocze i uderzył w przydrożny budynek. W wyniku wypadku zarówno kierujący, jak i jego dwaj pasażerowie w wieku 30 i 37 lat z odniesionymi obrażeniami zostali umieszczeni w szpitalu. O ilości promili w organizmie sprawcy wypadku, dowiemy sieę po przeprowadzeniu badań krwi.

Również wczoraj, tuż po 8.00, policjanci z katowickiej „drogówki" zatrzymali 40-letnią kobietę, która kierując fiatem punto pod wpływem alkoholu - prawie 0,4 promila - wpadła w poślizg, zatrzymując się na przeciwnym pasie ruchu. 41-letni kierujący oplem astrą, próbując ominąć fiata, zderzył sie czołowo z jadącym z przeciwka oplem vectrą. W wyniku wypadku kierowca astry oraz 35-letnia pasażerka vectry zostali ranni.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat dwóch, ponadto w każdym takim przypadku zatrzymywane jest prawo jazdy, a skutkiem tego może być utrata pracy. Dodatkową dolegliwością jest grzywna. Pamiętajmy o tym, że wypicie nawet jednego kieliszka wódki czy jednego piwa, powoduje zmiany reakcji kierującego na warunki drogowe, spowolnienie podejmowanych w czasie jazdy decyzji, zawężenie pola widzenia i brak możliwości rzeczywistej oceny sytuacji na drodze. Nasz apel kierujemy do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego w stanie nietrzeźwym. Nie bądźmy bierni i nie powierzajmy naszego życia i życia innych uczestników ruchu drogowego pijanym kierowcom.

 
 
Autor: KWP w Katowicach
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry