REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 30 stycznia 2007  
Pijany policjant potrącił pijanego pieszego
 
 

Szef jednego z referatów rybnickiej "drogówki" trafił w poniedziałek na trzy miesiące do aresztu. Prokuratura zarzuca policjantowi spowodowanie wypadku drogowego po pijanemu i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Ofiara wypadku walczy w szpitalu o życie. Podejrzany przyznał się do winy.

O decyzji sądu poinformował rzecznik gliwickiej prokuratury okręgowej, prok. Michał Szułczyński. Jak powiedział, wnioskując o zastosowanie aresztu prokuratura kierowała się przede wszystkim grożącą podejrzanemu wysoką karą (do 12 lat więzienia) oraz obawą przed utrudnianiem postępowania.

O tym, że podejrzany policjant mógłby mataczyć świadczy - według prokuratury - ucieczka z miejsca wypadku oraz składane przez niego krótko po zatrzymaniu nieprecyzyjne wyjaśnienia.

"Podejrzany przyznał się do prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz potrącenia człowieka, zaprzecza jednak, że naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym" - powiedział prokurator. Według policjanta, jego ofiara - również pijana - nagle wtargnęła na jezdnię.

Aresztowany policjant ma 42 lata, w policji pracuje od 16 lat. Jest aspirantem sztabowym. W rybnickiej komendzie policji pełnił obowiązki kierownika referatu obsługi zdarzeń drogowych w sekcji ruchu drogowego. Prowadził m.in. sprawy związane z wypadkami, także tymi, spowodowanymi przez pijanych kierowców.

Rzecznik śląskiej policji podinsp. Andrzej Gąska zapewnił, że podejrzany policjant zostanie potraktowany z całą surowością. Oficjalna informacja o przedstawieniu mu prokuratorskich zarzutów powoduje natychmiastowe zawieszenie funkcjonariusza w wykonywaniu obowiązków i wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, zmierzającego do wyrzucenia z policji.

Do wypadku doszło w piątek ok. 17.30 w Przegędzy k. Rybnika. Policjant jechał audi 80, potrącił 37-letniego mężczyznę na ul. Mikołowskiej, ok. 80 m za przystankiem autobusowym, w pobliżu osi jezdni. Mężczyzna trafił do szpitala - jest w krytycznym stanie. Według ustaleń policji, potrącony mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zdaniem prokuratury, nie ma to znaczenia dla kwalifikacji czynu kierowcy.

Funkcjonariusz był po służbie i jechał prywatnym autem. Po czterech godzinach zatrzymano go u rodziny. Miał wówczas - jak ustaliła prokuratura - 0,96 promila alkoholu w organizmie.

 
 
Autor: PAP/motoryzacja.interia.pl
Ostatnie komentarze
Strony: [1]
andy09-02-2007
Przecież władzy wolno! Sam niejednokrotnie widziałem, jak dzielni stróże prawa bezzasadnie łamali przepisy ruchu drogowego!!! Przepisy są wg, nich dla baranów. Można zatrzymać za przekroczenie (wziąć w łapę), za złe parkowanie - to lubią. Ale dlaczego niby mieliby być przy tym trzeźwi? Chołota owszem tak, ale panowie policjanci -oni mogą wszystko!!!
 
Strony: [1]
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry