REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 1 września 2006  
Pijesz? Już nie pojeździsz
 
 

Lubelskie prokuratury zastosują „patent" na zabieranie praw jazdy potencjalnym sprawcom wypadków. Dokument stracą alkoholicy i to zanim wsiądą do samochodu. Prokurator apelacyjny w Lublinie zapowiedział wczoraj, że wyda odpowiednie zalecenie swoim podwładnym.

We wtorek Robert Bednarczyk, prokurator apelacyjny w Lublinie zdecydował, że poleci podległym prokuratorom, aby działali w taki sam sposób jak prokuratura świdnicka. Jego zalecenie dotyczy województwa lubelskiego oraz części województwa mazowieckiego. - To dobry pomysł - mówi prokurator Bednarczyk. - Każda metoda mieszcząca się w granicach prawa, która będzie prowadziła do ograniczenia plagi pijanych kierowców, jest godna polecenia.

Prokuratura Rejonowa w Świdniku z powodzeniem zabiera prawa jazdy kierowcom uzależnionym od alkoholu. Zaczęło się od sprawy mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad rodziną. - Pracował jako zawodowy kierowca - mówi Beata Wiraszka-Bereza, prokurator rejonowy w Świdniku. - Jego żona twierdziła, że alkohol pije niemal codziennie.

Prokuratorzy postanowili działać zanim dojdzie do nieszczęścia na drodze. Do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdniku trafił wniosek o skierowanie kierowcy na badanie psychologiczne. Ich wynik jest decydujący. Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, ten, kto takich badań nie przejdzie albo się do lekarza nie stawi, musi stracić prawo jazdy.

Od września ub. roku świdnicka prokuratura wystąpiła o skierowanie na badanie 14 kierowców alkoholików. Wyłowiła ich ze spraw, które nie miały związku z przestępstwami drogowymi. W kilku przypadkach skończyło się to już odebraniem prawa jazdy. Wcześniej starostwo dostawało takie wnioski z policji. Ale dotyczyły wyłącznie skierowania na badania kierowców, którzy już wpadli na jeździe po pijanemu. Dokument można odzyskać pod warunkiem zaprzestania picia i podjęcia leczenia.

 

 

 
 
Autor: Dariusz Jędryszka Źródło: www.dziennikwschodni.pl
Ostatnie komentarze
Speedway 01-09-2006
Bardzo humanitarne z alkoholika zrobic abstynenta to bedzie jezdzil samochodem spoko podoba mi sie tylko dlaczego nikt nie poruszy tematu ludzi uzaleznionych od sirodkow oduzajacych takich jak konopie indyjskie amfetamina czy kokaina czyzby nie sykryto takich wykroczen prosze o odpowiedz na emila
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry