REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  poniedziałek 14 marca 2011  
Lech Kaczyński ułaskawił górala skazanego za jazdę po pijanemu
 
 
Franciszek O. ze Starego Bystrego, prowadził auto mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sąd wymierzył mu wyrok w zawieszeniu. Mężczyzna wystąpił do prezydenta o ułaskawienie. Lech Kaczyński skorzystał z prawa łaski 1 marca 2010 roku - pisze "Tygodnik Podhalański".

Dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego" dotarli do Franciszka O. Przyznał, że w ułaskawieniu pomógł mu senator Tadeusz Skorupa. Polityk (były członek PiS) stanowczo temu zaprzecza.

Informacje o ułaskawieniu górala są na stronach internetowych kancelarii prezydenta. 1 marca 2010 rok nr sprawy PU 117-2-10. Nie ma nazwiska, jest tylko zapis, że sprawa dotyczy wyroku z art. 178 & 1 kk. i uzasadnienie ułaskawienia - względy społeczne i humanitarne.

20 marca 2007 roku Franciszek O., działacz kultury, miejscowy poeta został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że jest pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do aresztu. Nazajutrz skorzystał z trybu przyspieszonego. Sąd nie miał wątpliwości. 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz zakaz prowadzenia samochodu na trzy lata. Grzywna 1 tys. zł.

We wrześniu 2007 roku Franciszek O. występuje do prezydenta o ułaskawienie. Prosi o skrócenie mu zakazu prowadzenia pojazdów z trzech lat do jednego roku. Pozytywną opinię wydaje mu Sąd I Instancji. Bierze pod uwagę chorobę żony oraz dorobek w pracy na rzecz społeczności lokalnej. Mimo sprzeciwu Prokuratury Generalnej 1 marca 2010 roku prezydent RP korzysta z prawa łaski.

 
 
Ostatnie komentarze
Strony:

Brak komentarzy

Strony:
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry