REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 19 listopada 2010  
Nowy sposób na pijanych kierowców
 
 
Policja z Huntington Beach (USA) rozważa stosowanie nowej taktyki wobec pijanych kierowców: publiczne upokarzanie ich na Facebooku - donosi serwis latimes.com.

- Po tym, jak pomysł został przedstawiony na posiedzeniu rady miasta, policja poważnie zastanawia się nad publikowaniem w serwisie społecznościowym danych zatrzymywanych kierowców - informuje porucznik Russell Reinhart.

Radny Devin Dwyer zwrócił się do funkcjonariuszy z prośbą, by umieszczali nazwiska takich osób na facebookowym profilu miasta. Uznał, że jest to konieczne, gdyż lokalna prasa zaprzestała drukowania takich list. - Nie sądzę, by publiczne upokarzanie za jazdę pod wpływem alkoholu było złym pomysłem - mówi Dwyer. - Użyłbym wszelkich możliwych narzędzi koniecznych do zmniejszenia liczby pijanych kierowców - dodaje.

Porucznik Reinhart mówi, że zanim pomysł zostanie wprowadzony w życie, policja musi upewnić się, czy nie ma żadnych barier prawnych, zakazujących takich praktyk.

Lipcowy raport sporządzony w Huntington Beach wykazał, że siadanie za kierownicą po spożyciu alkoholu jest dużym problemem w tym kalifornijskim mieście. W minionym roku aresztowano tam 1687 pijanych kierowców, co jest jednym z najwyższych wskaźników wśród amerykańskich miast tej wielkości.

 
 
Ostatnie komentarze
mistrzkierownicy22-11-2010
Jest to jakiś sposób! Biorąc pod uwagę w jakim tempie rozrasta się facebook i ile ludzi z niego korzysta-może takie działanie przyniesie efekty...zobaczymy...
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry