REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 4 sierpnia 2006  
Alkoholowa wpadka wójta nie może trafić do sądu
 
 

Wiosną 2005 roku wójt gminy Ciasna Waldemar Ploska został przyłapany na prowadzeniu samochodu po spożyciu alkoholu. Sprawa do dziś nie trafiła na wokandę, bo prokuratura nie jest w stanie zapoznać go z aktami i tym samym sporządzić aktu oskarżenia. - Nie migam się. Naprawdę choruję. Od tamtej pory mam depresję, schudłem 15 kilo - mówi Ploska.

Wójt przyznaje, że 20 kwietnia 2005 r. pił i usiadł za kierownicą. Przekonuje jednak, że działał w stanie... wyższej konieczności. Tego dnia dwaj petenci wyciągnęli go z narady pod pretekstem chęci obejrzenia wystawionego na sprzedaż budynku szkoły w Panoszowie. A na miejscu: - Powiedzieli, że chcą następnego dnia stanąć do przetargu na złoże gliny i zażądali, bym jako przedstawiciel gminy nie jechał na przetarg ogłoszony przez Agencję Nieruchomości Rolnych w Opolu. Grozili mojej rodzinie. A na koniec wyciągnęli butelkę śliwowicy. Co miałem zrobić? Wypiłem - opowiada Ploska.

Gdy dojeżdżał już do domu w Sierakowie, zajechał drogę ciężarówce. Jej kierowca zadzwonił po policję. Patrol zabrał wójta do komendy w Lublińcu. - Mogli mnie zbadać alkomatem na miejscu, ale chcieli zrobić pokazówkę - opowiada wójt. - Część policjantów walczyła wtedy o odwołanie komendanta, ja byłem jedynym wójtem, który się nie podpisał pod ich wnioskiem.

Badanie wykazało, że Ploska ma we krwi 0,7 promila alkoholu. Sprawę przekazano do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu, która po kilku miesiącach wysłała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Lublińcu. - W lutym 2006 r. sąd z powodu uchybień formalnych zwrócił akt oskarżenia do prokuratury. I ten akt ponownie nie wpłynął - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Bogusław Zając. Uchybienie polegało na tym, że oskarżonego nie zapoznano z aktami zgodnie z procedurą - o terminie powinien zostać zawiadomiony na siedem dni wcześniej, tymczasem zabrakło jednego dnia. - Nadal nie udało nam się dopełnić tej formalności. Albo wezwanie nie dociera na czas, albo podejrzany nie może się stawić z powodu choroby - relacjonuje zastępca prokuratora rejonowego w Zawierciu Grzegorz Trela.

Ploska przekonuje, że naprawdę jest poważnie chory, pokazuje zaświadczenia od różnych specjalistów.

 
 
Autor: Marek Świercz
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry