REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  piątek 28 listopada 2008  
Szofer śmierci posiedzi krócej w więzieniu
 
 
Torunianin Hubert Z., o którym jeden z sędziów powiedział, że "wozi śmierć", spędzi w więzieniu nie osiem, a siedem lat za spowodowanie po pijanemu tragedii na drodze w Złotorii - orzekł w czwartek sąd odwoławczy.

Sędziowie obniżyli mu orzeczoną w czerwcu karę osiem lat odsiadki, mimo że prokuratura domagała się w swojej apelacji podniesienia jej do lat 12. - To cud, że w wypadku, który spowodował, zginęła, tylko jedna osoba. Równie dobrze trupów mogło być pięć, bo tyle osób z nim jechało - mówił po pierwszej rozprawie odwoławczej kilka tygodni temu prokurator Franciszek Jankowski.

Karambol, do którego doszło 25 listopada ub.r., wyglądał koszmarnie. Pijany 24-latek (miał 1,4 promila alkoholu w organizmie) po imprezie w barze w Kaszczorku postanowił odwieźć ze znajomymi koleżankę do Złotorii. Jednak jadąc co najmniej dwa razy szybciej niż pozwalały na to przepisy, na łuku szosy stracił panowanie nad mercedesem swojego ojca. Po nieudanej kontrze kierownicą wóz wzbił się w powietrze, skosił ogrodzenie jednego z domów, następnie uderzył w budynek i dachował. Na miejscu zginął rówieśnik Huberta Z. - Łukasz G., a dwie inne osoby zostały ciężko ranne. Kierowcy nic poważnego się nie stało. - Hubert Z. wozi śmierć - stwierdził sędzia Krzysztof Katafias, skazując go niespełna pół roku temu.

Na wysokość kary istotny wpływ miała m.in. bogata przeszłość kryminalna 24-latka. Dlaczego więc sąd odwoławczy odpuścił mu rok więzienia? Po pierwsze, chciały tego... rodzina zmarłego Łukasza G. i jedna z osób rannych w wypadku. W piśmie, jakie trafiło do sądu, napisały, że przebaczają sprawcy tragedii. Drugi powód: Hubertowi Z. zatarł się wyrok 2 lat więzienia za ucieczkę w 2004 r. przed policyjnym pościgiem w kradzionym volkswagenie (też był wtedy pijany - miał 1,7 promila - a mundurowi strzelali w jego kierunku aż 64 razy! Hubert Z. nie odsiedział kary, bo sąd warunkowo mu ją zawiesił). Sąd pierwszej instancji, skazując go za wypadek w Złotorii, nie mógł więc już oceniać 24-latka przez pryzmat tego przestępstwa, tymczasem często się do niego odwoływał.

Sąd odwoławczy utrzymał natomiast w mocy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów dla Huberta Z. Wyrok jest prawomocny.

 
 
Ostatnie komentarze
roy02-12-2008
wczoraj napisałem tu komentarz i .... nic. Nie pojawiło się nic. Lipa panowie - weźcie się do pracy bo to wasze cafe news to stare odgrzewane kotlety. Cały czas te same informacje... czas na pracę !!
 
roy01-12-2008
tylko 7 lat ??!! - dla wyluzowanego złodzieja, bandyty i pijaka za kółkiem ? Jak ten wyrok ma odstraszać przed jazdą po pijaku ? Lepiej go wypuścić. Dajmy mu jeszcze rentę aby miał za co pić - może ukradnie szybszy samochód i zabije jeszcze kilka osób. Przecież to takie proste : nawalić się, ukraść furę (lub pożyczyć od ojca, itp), zabrać kilka ofiar i ... w drogę .
 
Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry