REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  wtorek 4 kwietnia 2006  
Katowicki sędzia spowodował wypadek po pijanemu
 
 
Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem we wsi Szarbia k. Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie). Prowadzący nissana almerę katowicki sędzia Stefan K. najechał na tył jadącego przed nim dostawczego mercedesa. Nikomu nic się nie stało, na miejsce wezwano jednak policję. Funkcjonariusze poddali obu kierowców rutynowemu badaniu alkomatem. Kierowca mercedesa był trzeźwy, sędzia miał natomiast 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Chcieliśmy powtórzyć badanie, ale sędzia odmówił ponownego dmuchania w alkomat - powiedział nam wczoraj komisarz Krzysztof Skorek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

W tej sytuacji policjanci zawieźli Stefana K. do szpitala, gdzie pobrano mu krew. Wyniki badań będą znane za kilka dni. Po spisaniu protokołu sędziego zwolniono do domu. Policja zabezpieczyła jednak jego samochód oraz prawo jazdy. Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie spowodowania przez sędziego wypadku po pijanemu. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.

Sędzia Teresa Truchlińska-Babiracka, rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowej w Katowicach, z niedowierzaniem przyjęła wczoraj informację o sprawie sędziego K. - To do niego niepodobne. Coś się musiało stać, to doskonały prawnik i niezwykle prawy człowiek - mówiła Truchlińska-Babiracka.

Sędzia Stefan K. przez wiele lat był prezesem Sądu Rejonowego w Katowicach. Teraz pracuje jako wizytator Sądu Okręgowego i ocenia sędziów pracującym w śląskich sądach. Co jakiś czas orzeka także w procesach apelacyjnych. Zanim prokuratura przedstawi mu zarzuty, musi się zwrócić do sądu dyscyplinarnego o uchylenie chroniącego go immunitetu. Kierownictwo sądu powinno też zawiesić K. w czynnościach służbowych.

- Jak na razie żadne decyzje nie zapadły - powiedziała rzeczniczka sądu.

Nie udało się nam wczoraj skontaktować ze Stefanem K. Po zwolnieniu przez kielecką policję zasłabł i trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.
 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Nowości

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry