REKLAMA:
Strona główna Aktualności Artykuły Napisali o nas Księga gości Przyłączyli się
Aktualności
  środa 7 stycznia 2009  
Pijany pasażer stracił prawo jazdy
 
 
Legnicka policja zatrzymała pijanego kierowcę, który nie dość, że nie miał prawa jazdy, to jeszcze wisiał nad nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadził samochód równie pijanego kolegi, żeby ten nie stracił prawa jazdy, które jeszcze posiadał. Prokuratura uznała, że winni są obaj. Zatrzymała też pasażera oraz jego prawo jazdy.

23-letni kierowca miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nigdy nie posiadał prawa jazdy. Miał natomiast orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za jazdę skuterem po pijanemu. Pasażerem samochodu był jego właściciel. 29-latek również był nietrzeźwy - miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policja ustaliła, że mężczyźni razem pili alkohol, a następnie postanowili pojechać samochodem. Uzgodnili, że będzie prowadził ten, który nie ma prawa jazdy, gdyż w przypadku zatrzymania policja nie będzie miała mu co zabrać.

W tym przypadku zatrzymano nie tylko kierowcę, któremu za złamanie sadowego zakazu i jazdę po pijanemu grozi kara do trzech lat, ale też pasażera. Usłyszał on zarzut pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa, jakim jest kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Pasażerowi zatrzymano również prawo jazdy.


 
 
Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Napisz własny komentarz
Opcje dodatkowe

Wróć do:

Poprzedniej strony

Opcje wiadomości:

Wersja do druku

wyślij link
Reklama: strony www Opole Kosmetyka twarzy, kremy nawilzajace skóre twarzy, kwas hialuronowy to najlepsze nawilzenie. kremy nawilzajace i kremy do twarzy" Regeneracja skóry twarzy i nawilzenie dobrymi kosmetykami to podstawa pielegnacji skóry. Przedluzanie, zageszczanie rzes metoda 1 do 1, Opole

Temat:

Fakty

Najczęściej czytane:

Nie zrozumiał, że jest pijany
Rekordowa ilość alkoholu we krwi
20-latek chciał poszaleć i zabił dwie osoby
Bicz na pijanych kierowców
Sąd puścił wolno pijanego kierowcę
Pijany kierowca wjechał w przechodniów
Pasażerka zareagowała
Był pijany i nie miał siły dalej jechać
Pijana 60-latka staranowała 4 auta
Napadnięty przez bandytów inwalida ma sprawę, bo uciekł im autem po pijanemu

Wg. tematyki:

Wszystkie tematy

Nowości

Listy

Fakty

Reklama:
Atrakcyjne strony internetowe, funkcjonalne strony www Opole to Twoja lepsza strona w internecie. reklama w internecie
Zdrowie kobiety Kosmetyczka OpoleSalon Kosmetyczny Opole
do góry